3 jednoduché triky, jak si rychle a efektivně uklidit byt

17. června 2018 Veronika Hándlová
Profimedia.cz
Profimedia.cz
Témata: byt, čistota, dům, úklid

Těžko říct, zda je na světě někdo, koho baví uklízet. Pravda, někdo si při tom čistí hlavu, ale pro většinu je to otrava. Přinášíme vám 3 jednoduché triky, jak si byt uklidit rychle a hlavně efektivně.

1. Co můžeš udělat dnes…

Je dobré uklízet průběžně než jednou za čas. Pokud pracovní desky v kuchyni umyjete po každém vaření, bude vás to samozřejmě stát nějaké úsilí. Rozhodně to však nebude tak strašné, jako když je budete umývat po sedmi dnech intenzivního používání. Ne nadarmo se říká „co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek“.

2. Méně je více (volného času)

Je dobré mít v domácnosti méně věcí než více. Proto se ve svém vlastním zájmu rychle zbavte všech nepotřebných krámů! Zbytečně vám zabírají místo, musíte z nich utírat prach, leštit je nebo průběžně přesouvat z místa na místo.

3. Vsaďte na efekt, ne poctivost

Je dobré udělat si seznam míst, která jsou nejvíc na očích, a následně jim věnovat zvýšenou péči. Skutečnost, že to u někoho doma vypadá naprosto báječně, ještě neznamená, že dotyčný každý den postupně prochází jednotlivé místnosti a zuřivě čistí všechna jejich zákoutí. Dávno totiž ví, jaké prostory vyžadují přednostní úklid a jaké naopak mohou chvíli počkat.