Čich je spojen s emoční pamětí, proto aromaterapie napomáhá vaší duši, říká odbornice. Co vše můžeme touto medicínou vyléčit?

Aromaterapie vyléčí mnohé.
Zdroj: Pixabay
Aromaterapie uklidní vaši mysl.K dispozici jsou různé druhy olejů.Vyléčí i fyzické neduhy.Čich je spojen s emočním centrem.+ 1 fotka+ 2 fotky

Aromaterapie je druh alternativní medicíny, která využívá k léčbě aromatické oleje. Vůně vám mohou změnit rozpoložení i stav mysli. Pokud jste v křeči a přepracovaní, není od věci tento způsob uvolnění využít. Kromě duše dokáže vyléčit i fyzické neduhy.

Veronika Hándlová
Veronika Hándlová 10. května 2018

„Vystudovala jsem institut aromaterapie v Praze a jsem jedna z mála odborných aromaterapeutů v České republice,“ začíná své vyprávění Petra Švábíková v pořadu Život plný zdraví.

„Aroma je vůně a aromaterapie je léčba vůněmi. Je založena na tradiční čínské medicíně a ukáže vám obrovské rozměry i v diagnostice pomoci lidem se zdravotními problémy,“ říká.

Etérické oleje nemají jen léčivý potenciál pro člověka, ale působí i jinak. Vůni nemůžete polapit. Je to něco mezi nebem a zemí. Má velmi výrazný vliv na psychiku člověka. Kosmetika je v tomto oboru vyráběna tak, aby ženu harmonizovala.

Kineziologie se zaměřuje na svaly, které jsou propojeny s jednotlivými orgány v těle.
Mohlo by Vás zajímat:

Kineziologie jako alternativní medicína: Vyléčí šrámy z minulosti a odhalí příčinu obezity

„Jsou výzkumy, kdy je prokázané, že éterický olej se dostane do krevního oběhu inhalováním nebo masírováním už po deseti minutách, posléze ho vyloučíte přirozenou cestou a odvádí velký kus práce,“ prozrazuje odbornice.

Pomocí aromaterapie se dá ovlivnit úplně všechno. Třeba respirační onemocnění, bolesti kloubů a svalů a v podstatě jakýkoli fyzický problém. Naše tělo je propojeno s duší a s tím aromaterapie pracuje. Napomáhá tedy nejen fyzickým neduhům, ale i psychickým.

„Čich je nejstarší lidský smysl a je spojen s mozkem, s limbickým systémem, což je centrum, kde se ukládají emoce a city. Zkrátka emoční centrum,“ říká Petra Švábíková.

Otevřená zpověď dcery herečky Aleny Mihulové: Jsem vděčná, že jsem na holky, říká Karolína Kachyňová

Otevřená zpověď dcery herečky Aleny Mihulové: Jsem vděčná, že jsem na holky, říká Karolína Kachyňová

Další články