Jste zamilovaná až po uši, ale váš vysněný princ vás odmítl? Jak se s odmítnutím smířit a důstojně ho přijmout?

8. května 2018
pixabay
pixabay

Je to tady. Konečně jste se odhodlala a to, co k němu už dlouho cítíte, jste se mu odhodlala říci. Čekáte, že miluje i on vás, a už si ve svých myšlenkách představujete krásnou a společnou budoucnost. Jenže je vše úplně jinak. Přepočítala jste se a vaše sny a ideály se hroutí kvůli slůvku NE. Odmítnutí je vždy bolestné. Poradíme vám, jak se s ním co nejlépe vypořádat a přijmout ho. Bez hysterických výlevů.

Musíte to přijmout

To, že vás váš vysněný muž či kamarád nemiluje, musíte přijmout. Láska buď je, nebo není. Na odmítnutí má člověk svatosvaté právo. Opravdu nezmění názor, i když ho začnete přemlouvat. Svou lásku nemůžete nikomu nutit. Jestli tak činíte, je to především neúcta k sobě samé.

Odmítnutí bolí

Odmítnutí umí opravdu hodně zabolet. Jedná se o přirozenou reakci. Není dobré své pocity jakkoliv potlačovat nebo je dokonce odmítat. Pod vaší úrovní jsou také hysterické scény a psychické vydírání je vůbec to nejhorší. Je dobré si přiznat svůj smutek, ale není dobré se v něm utápět příliš dlouho. Ano, odmítnutí je bolavé a dokážeme se kvůli němu velice trápit. Ale život jde dál.

Vždy se na odmítnutí připravte

Vždy, když chceme někomu říci, co k němu cítíme, musíme se připravit i na jeho negativní reakci. Je tedy dobré počítat i s odmítnutím. Život není až tolik růžový. Když se připravíte na obě varianty – tu dobrou i tu špatnou – pomůže vám to se s následky mnohem lépe vypořádat. Odmítnutí vás může i psychicky zocelit

Zavří­t reklamu