Speciál: Průvodce kvalitouSpeciál: Hubněte s námiTestování

Věty, které nikdy neříkejte svému muži aneb Klíč ke spokojenému partnerství

Věty, které nikdy neříkejte svému muži aneb Klíč ke spokojenému partnerství
Zdroj: Pexels.com
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Jistě jste si všimla, že muži jsou na některé věty obzvlášť citliví. Někteří reagují odtažením, jiní rezignují. Pokud chcete mít doma muže s velkým „M“ a nikoli neschopnou bačkoru, pojďte se podívat, jaké oblasti patří mezi ty nejchoulostivější a kde byste měla držet pusu na zámek. Laskavá a promyšlená komunikace, která přesně cílí, ale nevyčítá, patří mezi přední umění žen a je klíčem ke spokojenému partnerství.

Martina Maksymovová 5. ledna 2020

1. Tohle zvládnu lépe sama

Mezi nejčastější ženské prohřešky patří přesvědčení, že zvládnete věci lépe než váš muž. Okamžitě jednáte a rovnou odsuzujete řešení svého partnera k záhubě. Ten chudák nemá sebemenší manévrovací prostor. Je jedno, jestli se to týká výměny žárovky, pneumatik u auta nebo běžného nákupu. Jakmile se vám zdá, že je váš partner neschopný, všechno mu trvá a že bude nejlepší a nejrychlejší, když si obstaráte vše sama, jednoznačně mu nedůvěřujete a předem shazujete jeho schopnosti danou situaci vyřešit.

Chovejte se tímto způsobem a svému vztahu dáte „polibek smrti“, říká psycholog
Mohlo by Vás zajímat:

Chovejte se tímto způsobem a svému vztahu dáte „polibek smrti“, říká psycholog

2. Tak kam to bude?

Plánování a organizování patří mezi aktivity, které baví snad každého muže. I toho, který jako malý skaut neběhal po lese s kompasem. Naplánovat výlet či se zorientovat v neznámém prostředí a najít cestu dodávají vašemu partnerovi pocit užitečnosti a pasují ho do role ochránce. Obě tyto polohy mají pozitivní vliv na jeho mužství. Neznamená to, že byste nemohla při společném plánování dovolené vyjádřit svůj názor, ale zkuste partnerovi v tomto ohledu více důvěřovat.

3. Tabu jménem sex

Jedna z nejcitlivějších oblastí vždy byla, je a bude jeho chlouba. Pokud vám nevyhovuje sexuální život, volte velmi opatrně slova, kterými tento fakt partnerovi naznačíte. Není od věci místo výčitek vašeho partnera vést k tomu, co chcete, mluvit o tom, co máte ráda a co ne, a povzbuzovat ho. Zkuste probudit jeho vášeň svou vlastní sexualitou, svým tělem a novým spodním prádlem. Tady platí víc než kde jinde – chvalte ho a vyjadřujte co nejvíc svou spokojenost. Vulgárním slovíčkům se meze nekladou!

Co se děje v lidském těle, když jsme zamilovaní aneb důkaz, že láska je chemie
Mohlo by Vás zajímat:

Co se děje v lidském těle, když jsme zamilovaní aneb důkaz, že láska je chemie

4. Poznámky k jeho koníčkům

Další chybou, které se ženy často dopouštějí, je, že se vysmívají partnerovým koníčkům. Jakkoliv nepochopitelné a nesmyslné je pro vás to, že kope do míče, tupě zírá do televize nebo se pokouší se zabít na motorce, zkuste být víc ohleduplná a neberte mu jeho odpočinkový čas. Muži odpočívají diametrálně odlišným způsobem než ženy díky úplně jiné konfiguraci mozku. Aktivity, které baví vás, mohou vašeho muže vyčerpávat a není nutné, abyste měli 100 % zájmů shodných. Naopak je dobré, když každý máte i to své, u čeho se uvolníte. Nemusíte to chápat, ale nekritizujte.

5. Žena jménem práce

Tématem kritiky číslo jedna bývá výčitka práce. Často se nám zdá, že partner příliš pracuje a nám nevěnuje dostatek času. Muži jsou od přírody zaměřeni na cíl a výkon, tudíž jakákoli práce v tomto směru podporuje jejich mužské schopnosti. Zkuste si najít svůj vlastní způsob trávení času, vezměte do divadla a na nákupy místo partnera kamarádku. Místo žárlení na práci najděte způsob, jak ocenit, že váš muž nosí domů peníze a že je ve své profesi úspěšný. Vyjádřete mu obdiv a ve vašem partnerství se budou dít zázraky!

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články