7 nejdokonalejších hudebních filmů, které musíte milovat

3. ledna 2019
Kinobox.cz
Kinobox.cz
Témata: film, hudba, kino, láska, peníze

Hudebních filmů, muzikálů a zpívaných pohádek je víc než dost. Jsou ale takové kousky, které si nenecháme každoročně ujít a při jejich sledování naléváme dvojku bílého a zvuk posouváme hodně doprava.

Šíleně smutná princezna (1968)

Léty prověřená pohádka z roku 1968 je přímo nabitá energií. Částečně díky době vzniku, mládí protagonistů i díky geniální hudbě Jana Hammera, který ji skládal jako sedmnáctiletý.

Horečka sobotní noci (1977)

Podle dobových hipsterů právě tento film rozpoutal skutečnou globální disko horečku. A z Travolty v parádních zvonáčích udělal megahvězdu… 

Quadrophenia (1979)

Víte, kdo byli „mods“? A slyšeli jste o jejich epických bitkách s „rockers“? Aneb když se potká módní týpek na vespě s módním týpkem na triumphu…

Mládí (1992)

Romantická komedie z prostředí Seattlu zaznamenává ducha doby. Hudbu ovládal grunge. Pearl Jam, Soundgarden a Alice in Chains, grungeová móda flanelek a conversek plus Bridget Fonda k tomu…

Moulin Rouge (2001)

Pěvecký projev Ewana McGregora vám prostě nemůže uniknout. Navíc některé hudební „medley“, divoce poskládané z různých známých hitů, jsou úplně geniální.

Nonstop párty (2002)

Geniální fiktivní dokument, jenž ocení hlavně tací, kteří sledují britskou hudební scénu. Chcete vědět, jak přišel do Manchesteru punk a poté taneční hudba? Poznejte svět za zdmi legendárního klubu Hacienda.

Whiplash (2014)

Profesor hudby nedá mladému freejazzovému bubeníkovi pokoj. Tak dlouho ho drtí a drtí a drtí, až… Cesta na vrchol slávy a úspěchu není vždy jen lemována růžemi. Mimochodem, režijní a scenáristický debut Damiena Chazella, který kraloval i s muzikálem La La Land.