Ahoj, já jsem Nora. Fotografka nafotila 78letou ženu, aby dokázala, že seniorky nejsou neviditelné

„Příliš podléháme tlaku časopisů a médií,“ říká fotografka Emily Stein.
Zdroj: Emily Stein / Huffingtonpost.com
Ahoj, já jsem NoraAhoj, já jsem NoraAhoj, já jsem NoraAhoj, já jsem Nora+ 13 fotek+ 14 fotek

Je sexy, ale ne proto, že je oblečená ve spodním prádle. To díky svému zdravému sebevědomí. Nepíšeme teď o žádné supermodelce, ale Noře, obyčejné ženě, která oslavila 73 let.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 6. září 2016

Stala se totiž tváří fotografické kolekce umělkyně Emily Stein s názvem Hello I’m Nora (Ahoj, já jsem Nora). Ta zachytila seniorku v natáčkách, županu, střevíčkách, plavkách i ve spodním prádle.

O to ale tolik nejde, jako o krásu, styl, sexualitu a hlavně sebedůvěru, kterou Nora vyzařuje. „My ženy jsme vždycky bojovaly s přijetím vlastního vzhledu bez ohledu na to, jak vypadáme a kolik nám je let,“ řekla Stein serveru Huffington Post. Odvážnými fotografiemi Nory chce vzdorovat představě, že ženy se stávají s přibývajícím věkem neviditelné.

Emily Stein / Huffingtonpost.com

Podle ní si ženy neuvědomují, jak úžasné skutečně jsou. Místo toho podléhají tlaku časopisů a médií. Nora je světlou výjimkou. Fotografka ji náhodou potkala na ulici, bydlela hned vedle ní. Její portréty mají „oslavit Noru v celé její kráse“, dodala.

Sama aktérka snímků ještě osobnostní proměnou prochází. „Teď je starší, snaží změnit samu sebe, aby se cítila pro společnost užitečná, snaží se nezmizet,“ vysvětlila Stein.

Styling Noře připravila Janine Eveson a vy si teď dopřejte chvilku prohlížením Nořiných fotek. A objevujte její i svou nepopiratelnou krásu.

Jak vypadat božsky v 69 letech? Zeptejte se Susan Saradon, užitečnější radu neseženete:

Žena z Tibetské náhorní plošiny, Čína.
Mohlo by Vás zajímat:

Fotografka cestuje po světě, aby zjistila, co je to krása. Výsledek je ohromující

Zdroj: Huffington Post

Škola líčení: Jak si správně upravit obočí? Vizážistka Diana vám ukáže, jak ho vytvarovat během pár minut

Další články