Světová rekordmanka se po 30 letech rozloučila se svými nehty. Neuvěříte, kolik měřily

Světová rekordmanka se po 30 letech rozloučila se svými nehty. Neuvěříte, kolik měřily
Zdroj: Profimedia

Američanka Ayanna Williams, která byla až dosud majitelkou nejdelších ženských nehtů na světě, může po dlouhých 30 letech konečně snadno otevírat dveře, psát esemesky či umývat nádobí. Svou chloubu si totiž o velikonočním víkendu nechala slavnostně ostříhat.

Tereza Švandová
Tereza Švandová 08. 04. 2021 15:00

Rodačka z Houstonu se stala majitelkou nejdelších ženských nehtů na světě v roce 2017, už tehdy jí měřily v součtu 576,4 cm. Pokud si chtěla udělat manikúru, spotřebovala dvě lahvičky laku na nehty a práce jí zabrala 20 hodin.

Před víkendovými postřižinami dosahovaly její nehty neuvěřitelné délky 733,55 cm. To odpovídá zhruba čtyřem lahvičkám laku na nehty a několikadenní práci s jeho nanášením. Zprávu přinesl server Ripleys.com.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Ayanna Williams (@ayannawilliams221)

Konečně může dělat věci, které dosud byly tabu

Williams si nechala nehty slavnostně ostříhat na dermatologické klinice v Port Worthu v Texasu. Jednalo se o jejich první zkracování od začátku 90. let. "Ať už s nehty, nebo bez nich, stále se cítím jako královna," svěřila se Texasanka, která nyní plánuje nechat si nehty narůst do délky "pouhých" 15 centimetrů. Bude tak zase moci provozovat činnosti, které pro ni byly dosud tabu. Ať už se jedná o mytí nádobí, nebo výměnu ložního prádla.

Ač nehty Williams stály skutečně zato, absolutní rekord v celkové délce nehtů na obou ženských rukou stále patří Lee Redmond, která si je nechávala narůst od roku 1979. Dosáhla délky 865 cm, než o ně přišla při autonehodě.

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články