Film 28 dní vypráví o nekončícím mejdanu Sandry Bullock: Na scény s třesem pila trojité espresso

28 dní je americký komediálně-dramatický film z roku 2000 režisérky Betty Thomas.
Zdroj: Čsfd
28 dní je americký komediálně-dramatický film z roku 2000 režisérky Betty Thomas.Hlavní roli Gwen Cummingsové, úspěšné sloupkařky, která se musí léčit z alkoholismu, ztvárnila Sandra Bullock.Gwen Cummingsová si poté, co zničí sestřinu svatbu svými opileckými řečmi, půjčí limuzínu. Během jízdy telefonuje a havaruje.Může si pak vybrat mezi vězením a 28 dny v odvykacím centru. + 5 fotek+ 6 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Úspěšná newyorská novinářka Gwen, kterou hraje Sandra Bullock, žije život jako jeden velký, nikdy nekončící mejdan. To se ale drasticky změní ve chvíli, kdy v opilosti vyvolá skandál na svatbě své sestry a po zběsilé jízdě zdemoluje luxusní limuzínu. Jak se na roli pařmenky připravovala?

Petra Járková
Petra Járková 28. srpna 2019

Odhodlání a síla přátelství

Gwen je odsouzena k osmadvacetidenní odvykací kúře v léčebně pro pacienty závislé na alkoholu a drogách. Nejprve se odmítá přizpůsobit tvrdému režimu, který prosazuje dr. Comell, v podání skvělého herce Steva Buscemiho, a ostentativně pohrdá svými kolegy. Teprve po prvních abstinenčních příznacích a záchvatech začíná chápat, do jak obtížné situace se vlastní vinou dostala. Naštěstí se zdá, že se svéráznými pacienty si Gwen nakonec přece jen užije trochu legrace a pozná v léčebně sílu skutečného přátelství a lásku.

Léčebna na vlastní kůži

Sandra Bullock chtěla být na roli perfektně připravena, proto před natáčením pobývala pár dní v léčebně, kde se setkávala s lidmi, kteří procházeli v reálu stejnou zkušeností, jakou ona měla zahrát ve filmu.

Přechodné bydlení

Během filmování v New Yorku bydlela Sandra Bullock u herce Dennise Hoppera, se kterým se v průběhu natáčení spřátelila. Jeho smrt v roce 2010 ji velmi zasáhla.

Z četných filmových rolí byly významné zejména snímky Radúz a Mahulena, Zbehovia a pútnici, Princ Bajaja, Rusalka, Postřižiny.
Mohlo by Vás zajímat:

Magda Vášáryová slaví 71. narozeniny: Proč obdivované herečce nemůže spousta lidí přijít na jméno?

Trojité espresso

Herečka musela před každou svou scénou, kde byl vyžadován nekontrolovatelný třes způsobený touhou po alkoholu, vypít na ex trojité espresso. Herečka v jednom z rozhovorů dokonce přiznala, že toho během natáčení moc nenaspala a že více kafí nemá šanci vypít do konce života.

Reálná výzdoba

Většina obrazů na zdech v léčebně byla opravdu vytvořena reálnými pacienty, filmu to rozhodně přidalo na autentičnosti a surovosti.

NA SNÍMKY Z FILMU 28 DNÍ SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Cvičitelka Hanka Kynychová: Tři roky jsem žila s tyranem, bití mi přišlo normální

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články