Fit a krásnátestovánísoutěže

Film Zámek v Čechách: Jiřina Jirásková jako hraběnka, kterou chce zlikvidovat nová dělnická vláda

Thumbnail # Film Zámek v Čechách: Jiřina Jirásková jako hraběnka, kterou chce zlikvidovat nová dělnická vláda

Zdroj:Česká televize

Jiřina Jirásková ve své životní roli české hraběnky, která se rozhodne oslavit narozeniny na rodném sídle, z něhož byla v padesátých letech minulého století vyhnána.

Petra Járková 29. srpna 2019

Životní role

Zámek v Čechách je dramatický příběh, inspirovaný osudy české šlechty v padesátých letech minulého století, v němž Jiří Hubač herečce Jiřině Jiráskové napsal v roce 1993 životní roli.

Pošetilý plán

Paní hraběnka slaví šedesátku v okamžiku, kdy má opustit svůj zámek. Nová dělnická vláda totiž chce šlechtu bez milosti zlikvidovat. Ale protože si Elizabeth Anna Marie, hraběnka z Lansdorfu a ze Scheinbergu a později domácí dělnice Lansdorfová, uvědomuje, že „člověk musí dodržovat své zvyky a sliby, i když jsou směšné a zbytečné“, chce uskutečnit pošetilý plán oslavit sedmdesátiny na rodinném sídle navzdory režimu i protivníkům ve městě.

Ústřední skladba

Skladba, kterou paní hraběnka Jiřina Jirásková zahraje na klavír na začátku i na konci filmu, je valčík z opery Petra Iljiče Čajkovského Evžen Oněgin.

Thumbnail # Jiřina Jirásková by dnes oslavila 88. narozeniny: Proč neměla děti, který slavný herec jí utekl od oltáře a čeho v životě nejvíc litovala
Mohlo by Vás zajímat:

Jiřina Jirásková by dnes oslavila 88. narozeniny: Proč neměla děti, který slavný herec jí utekl od oltáře a čeho v životě nejvíc litovala

Hraběnka na prknech

V roce 2018 měla na prknech Divadla Palace v Praze premiéru divadelní hra Hraběnka v režii Petra Hrušky, kde hlavní roli hraběnky ztvárnila Eliška Balzerová a v roli lokaje Aloise se představil herec David Novotný.

Natáčecí místa

Exteriéry se natáčely na zámku Liblice, interiéry pak na zámku Libochovice. Natáčelo se také ve městech Úštěk a Zlonice.

NA JIŘINU JIRÁSKOVOU VE FILMU ZÁMEK V ČECHÁCH SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Podobné články

Zavří­t reklamu