Horší než smrt: Černá komedie o tom, že v rakvi je už každý za dobráka

20. února 2020
TV Nova
TV Nova

Horší než smrt je britský hraný film z roku 2007, který režíroval Frank Oz. Film popisuje pohřeb, na který se sjede široká rodina, a který pozvolna upadá do chaosu.

Smrt čeká na každého z nás. Má ale jednu obrovskou výhodu. Když člověk leží nastrojený v rakvi a okolo ho oplakávají pozůstalí, zapomene se na vše, v čem nebožtík za života hřešil. V rakvi je už zkrátka každý za dobráka.

Role trpaslíka

Herec Peter Dinklage ztvárnil postavu trpaslíka jak v tomto filmu, tak i v pozdějším remaku Horší než smrt z roku 2010.

Američani

Alan Tudyk jako Simon a Peter Dinklage jako Peter jsou jedinými Američany, kteří si ve filmu zahráli.

Vzpomínky na mládí

Když měl Alan Tudyk dělat, že je zfetovaný, inspiroval se vzpomínkami na své mládí, kdy viděl opilého teenagera vylézt na stůl. Ve scéně na střeše napodoboval jeho podivné pózy.

Konec smíchu

Režisér Frank Oz se svěřil, že bylo na natáčení nemožné rozesmát Petera Vaughana, protože se příliš vžil do role podivínského strýčka Alfieho. Proto také není v závěrečných titulcích, kde je sestřih smějících se herců, žádný záběr s Vaughanem.

Skuteční manželé

Herci, kteří hráli manželský pár, Daniel (Matthew MacFadyen) a Jane (Keeley Hawes) byli v době natáčení manželé i ve skutečném životě.

Trpaslík

V původním scénáři neměla být postava Petera trpaslíkem. Ale poté, co se o roli ucházel Peter Dinklage, byla pro něj přepsána.

NA FOTKY Z FILMU HORŠÍ NEŽ SMRT SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

NA FILM HORŠÍ NEŽ SMRT SE PODÍVEJTE DNES VEČER VE 22:30 NA NOVA CINEMA

Zavří­t reklamu