Jak žije 10 moderních princezen světa? Chodí do cirkusu a sbírají lajky

Lady Amelia Windsor se jako první člověk s modrou krví objevil na obálce časopisu Tatler.
Zdroj: Brightside.me
1. Princezna Alexandra Lucemburská.2. Lady Amelia Windsor.3. Princezna Luisa Maria Belgická.4. Princezna Imán Jordánská.+ 6 fotek+ 7 fotek

Všechny jsou nádherné, ale ne všechny se dočkaly prince na bílém koni. Tyto princezny jsou totiž z masa a kostí. Udržují krok s rychlou dobou, mají koníčky jako my, zato pozvánek na plesy nespočet. Představujeme vám 10 moderních princezen světa.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 26. srpna 2016

1. Princezna Alexandra Lucemburská

Brightside.me

Pětadvacetiletá slečna má nejen nádherné jméno, ale i talent na jazyky – v tak nízkém věku mluví plynně pěti! Dcera velkovévody Henriho a jeho ženy Marie Teresy se kromě toho vyžívá ve sportech a dokonce už zdobila Wimbledon.

Pyšní se nejdelším plným jménem ze všech evropských princezen: Josephine Teresa Charlotte Marie Wilhelmine. Že by počet slov v jejím jméně předznamenával i pořadí, v jakém si může nárokovat trůn?

2. Lady Amelia Windsor

Brightside.me

V pořadí šestatřicátá nástupkyně britského trůnu dnes slaví své 21. narozeniny, gratulujeme! Zdalipak prapravnučka krále Jiřího V. a mladší dcera George Windsora, hraběte ze St. Andrews, dostala k narozeninám pořádný diktafon? Určitě by se jí hodil vzhledem k touze stát žurnalistkou.

To jí ovšem nebrání v navštěvování plesů a společenských událostí. Šušká se, že je nejkrásnější ženou vznešeného původu. Není tak divu, že se jako první člověk s modrou krví objevil na obálce britského módního magazínu Tatler. Svou vášeň k módě proměnila ve stáž u Chanela.

3. Princezna Luisa Maria Belgická

Brightside.me

Teprve dvacetiletá dcera belgické princezny Astrid, arcivévodkyně Rakouské Este, a Lorenza Rakouského Este studuje v Británii. A z ohromného dědictví mateřského rodu si nic nedělá. Tedy ani nemůže – vždyť je až devátou dědičkou v řadě. Už teď je ale jasné, že o ženichy s tím nejlepším renomé mít nouzi nebude.

4. Princezna Imán Jordánská

Brightside.me

Spatřit nádherné rysy nejstarší dcery jordánského krále Abdalláha II. a královny Ranii je oříšek i pro nejzdatnějšího paparazziho. Její přísná výchova jí totiž nedovoluje častý pohyb na veřejnosti. Tu a tam se ale rodiče studentky Univerzity v Georgetownu uvolí – a vezmou svou půvabnou dceru kupříkladu na charitativní akci.

5. Charlotte Monacká

Brightside.me

Čerstvá třicátnice jistě zdědila svou dechberoucí krásu po své babičce, monacké kněžně a hollywoodské hvězdě Grace Kelly. A intelekt po své matce, která, stejně jako Charlotte, vystudovala prestižní Sorbonnu na Pařížské univerzitě.

Patří k uznávaným novinářkám – přispívala do nedělní přílohy The Independent, tvořila obsah pro časopis zaměřený na ekologii Above a založila magazín s obdobnou tematikou Ever Manifesto.

Má syna Raphaela, po rozchodu se stand-up komikem Gadem Elmalehem však na svého prince na bílém koni opět čeká. Když už je řeč o koních, Charlotte se poloprofesionálně věnovala jezdectví. A dodnes se na koňské sedlo s oblibou vyhoupne.

6. Japonská princezna Mako

Brightside.me

Čtyřiadvacetiletá Mako je nejstarší pravnučkou současného japonského císaře Akihita. A svými studijními úspěchy jistě těší nejen jeho, ale i rodiče, prince a princeznu Akišino – získala titul na Mezinárodní křesťanské univerzitě v Tokiu a studovala i v Rakousku.

Nesnesitelná šprtka to ale není – japonská mládež ji miluje coby symbol anime filmů, do kterých se dostala díky své pruhované školní uniformě.

7. Princezna Maria-Olympia Řecká a Dánská

Brightside.me

Nejstarší dítě řeckého korunního prince Pavla Řeckého a korunní princezny Marie-Chantal je zároveň vnučkou Konstantina Dánského a Anny-Marie Dánské, proto obě země v titulu. Rodina teprve dvacetileté princezny se usadila v Anglii, kde jejich sličná ratolest vede aktivní společenský život.

Studuje grafický design a dějiny umění v New Yorku a absolvovala stáž v módním domě Dior. Už nyní je královnou, i když „jen“ sociálních sítí – na Instagramu ji sleduje přes 80 000 lidí.

8. Princezna Gabriella Rakouská

Brightside.me

Přestože monarchie v Rakousku padla, všechny královské tituly zůstaly. Nejmladší dcera arcivévody Karla Kristiána Rakouského a arcivévodkyně Marie-Astrid se tak může pyšnit plným jménem Gabriella Maria Pilar Yolande Joséphine Charlotte Rakouská.

9. Princezna Pauline Monacká

Brightside.me

Pauline, dcera monacké princezny Stéphanie a jejího bývalého bodyguarda Daniela Ducrueta, je sice až čtrnáctá v pořadí na trůn, ale hlavu si z toho moc nedělá. Dvaadvacetiletá slečna se profesionálně věnuje gymnastice a potápění a zbožňuje cirkus.

10. Leonor, kněžna asturská

Brightside.me

Je jí teprve deset a už nyní je zřejmé, že usedne na trůn! Malá Leonor doprovází své rodiče, španělského krále Filipa VI. a královnu Letizii, na oficiální akce, ale jako každá jiná dívka v jejím věku chodí do školy. Při pohledu na ní je jasné, po kom zdědila půvab – její matka je ozdobou každé společenské události.

Zdroj: Bright Side

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Další články