Jak žije 10 moderních princezen světa? Chodí do cirkusu a sbírají lajky

Lady Amelia Windsor se jako první člověk s modrou krví objevil na obálce časopisu Tatler.
Zdroj: Brightside.me
1. Princezna Alexandra Lucemburská.2. Lady Amelia Windsor.3. Princezna Luisa Maria Belgická.4. Princezna Imán Jordánská.+ 6 fotek+ 7 fotek

Všechny jsou nádherné, ale ne všechny se dočkaly prince na bílém koni. Tyto princezny jsou totiž z masa a kostí. Udržují krok s rychlou dobou, mají koníčky jako my, zato pozvánek na plesy nespočet. Představujeme vám 10 moderních princezen světa.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 26. 08. 2016 19:03

1. Princezna Alexandra Lucemburská

Brightside.me

Pětadvacetiletá slečna má nejen nádherné jméno, ale i talent na jazyky – v tak nízkém věku mluví plynně pěti! Dcera velkovévody Henriho a jeho ženy Marie Teresy se kromě toho vyžívá ve sportech a dokonce už zdobila Wimbledon.

Pyšní se nejdelším plným jménem ze všech evropských princezen: Josephine Teresa Charlotte Marie Wilhelmine. Že by počet slov v jejím jméně předznamenával i pořadí, v jakém si může nárokovat trůn?

2. Lady Amelia Windsor

Brightside.me

V pořadí šestatřicátá nástupkyně britského trůnu dnes slaví své 21. narozeniny, gratulujeme! Zdalipak prapravnučka krále Jiřího V. a mladší dcera George Windsora, hraběte ze St. Andrews, dostala k narozeninám pořádný diktafon? Určitě by se jí hodil vzhledem k touze stát žurnalistkou.

To jí ovšem nebrání v navštěvování plesů a společenských událostí. Šušká se, že je nejkrásnější ženou vznešeného původu. Není tak divu, že se jako první člověk s modrou krví objevil na obálce britského módního magazínu Tatler. Svou vášeň k módě proměnila ve stáž u Chanela.

3. Princezna Luisa Maria Belgická

Brightside.me

Teprve dvacetiletá dcera belgické princezny Astrid, arcivévodkyně Rakouské Este, a Lorenza Rakouského Este studuje v Británii. A z ohromného dědictví mateřského rodu si nic nedělá. Tedy ani nemůže – vždyť je až devátou dědičkou v řadě. Už teď je ale jasné, že o ženichy s tím nejlepším renomé mít nouzi nebude.

4. Princezna Imán Jordánská

Brightside.me

Spatřit nádherné rysy nejstarší dcery jordánského krále Abdalláha II. a královny Ranii je oříšek i pro nejzdatnějšího paparazziho. Její přísná výchova jí totiž nedovoluje častý pohyb na veřejnosti. Tu a tam se ale rodiče studentky Univerzity v Georgetownu uvolí – a vezmou svou půvabnou dceru kupříkladu na charitativní akci.

5. Charlotte Monacká

Brightside.me

Čerstvá třicátnice jistě zdědila svou dechberoucí krásu po své babičce, monacké kněžně a hollywoodské hvězdě Grace Kelly. A intelekt po své matce, která, stejně jako Charlotte, vystudovala prestižní Sorbonnu na Pařížské univerzitě.

Patří k uznávaným novinářkám – přispívala do nedělní přílohy The Independent, tvořila obsah pro časopis zaměřený na ekologii Above a založila magazín s obdobnou tematikou Ever Manifesto.

Má syna Raphaela, po rozchodu se stand-up komikem Gadem Elmalehem však na svého prince na bílém koni opět čeká. Když už je řeč o koních, Charlotte se poloprofesionálně věnovala jezdectví. A dodnes se na koňské sedlo s oblibou vyhoupne.

6. Japonská princezna Mako

Brightside.me

Čtyřiadvacetiletá Mako je nejstarší pravnučkou současného japonského císaře Akihita. A svými studijními úspěchy jistě těší nejen jeho, ale i rodiče, prince a princeznu Akišino – získala titul na Mezinárodní křesťanské univerzitě v Tokiu a studovala i v Rakousku.

Nesnesitelná šprtka to ale není – japonská mládež ji miluje coby symbol anime filmů, do kterých se dostala díky své pruhované školní uniformě.

7. Princezna Maria-Olympia Řecká a Dánská

Brightside.me

Nejstarší dítě řeckého korunního prince Pavla Řeckého a korunní princezny Marie-Chantal je zároveň vnučkou Konstantina Dánského a Anny-Marie Dánské, proto obě země v titulu. Rodina teprve dvacetileté princezny se usadila v Anglii, kde jejich sličná ratolest vede aktivní společenský život.

Studuje grafický design a dějiny umění v New Yorku a absolvovala stáž v módním domě Dior. Už nyní je královnou, i když „jen“ sociálních sítí – na Instagramu ji sleduje přes 80 000 lidí.

8. Princezna Gabriella Rakouská

Brightside.me

Přestože monarchie v Rakousku padla, všechny královské tituly zůstaly. Nejmladší dcera arcivévody Karla Kristiána Rakouského a arcivévodkyně Marie-Astrid se tak může pyšnit plným jménem Gabriella Maria Pilar Yolande Joséphine Charlotte Rakouská.

9. Princezna Pauline Monacká

Brightside.me

Pauline, dcera monacké princezny Stéphanie a jejího bývalého bodyguarda Daniela Ducrueta, je sice až čtrnáctá v pořadí na trůn, ale hlavu si z toho moc nedělá. Dvaadvacetiletá slečna se profesionálně věnuje gymnastice a potápění a zbožňuje cirkus.

10. Leonor, kněžna asturská

Brightside.me

Je jí teprve deset a už nyní je zřejmé, že usedne na trůn! Malá Leonor doprovází své rodiče, španělského krále Filipa VI. a královnu Letizii, na oficiální akce, ale jako každá jiná dívka v jejím věku chodí do školy. Při pohledu na ní je jasné, po kom zdědila půvab – její matka je ozdobou každé společenské události.

Zdroj: Bright Side

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Související články

Další články