Josefu Abrhámovi je 80 let: Jak šel čas oblíbeného herce od milovníka žen po charismatického seniora

Josef Abrhám je český herec, manžel herečky Libuše Šafránkové.
Zdroj: Profimedia
Josef Abrhám je český herec, manžel herečky Libuše Šafránkové.Josef Abrhám je český herec, manžel herečky Libuše Šafránkové.Josef Abrhám je český herec, manžel herečky Libuše Šafránkové.Josef Abrhám je český herec, manžel herečky Libuše Šafránkové.+ 5 fotek+ 6 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Josef Abrhám patří i přes svůj věk mezi největší české filmové štramáky, jaké u nás na plátně najdete, ne náhodou hrál v mladých letech samé svůdníky. Jeho uhlově černé vlasy a tmavě hnědé oči nenechaly chladnou nejednu ženu, ale nakonec se upsal na celý život své kolegyni z herecké branže.

Petra Járková
Petra Járková 14. prosince 2019

Byla jí krásná Libuška Šafránková. A dodnes se jedná jedno z nejpevnějších manželství v českém showbyznysu, manželé Libuše Šafránková a Josef Abrhám jsou spolu už přes čtyřicet let a pořád se objevují na veřejnosti bok po boku, ruku v ruce. Mají spolu jednoho syna.

Postavy milovníků i bídáků

Rozhodně se ale nedá říct, že by Abrhámova herecká kariéra byla ve znamení jen jednoho typu rolí, Abrhám dokázal ztvárnit cokoliv. Cizí mu nebyly ani postavy bídáků, jeho doktor Blažej z Nemocnice na kraji města nebyl zrovna ukázkovým případem gentlemana.

Karkulka si nevědomky pochutnala na své babičce
Mohlo by Vás zajímat:

Strašidelné pohádky: Víte, jak měla doopravdy skončit Popelka nebo Šípková Růženka?

Když dabovali herci

Starší ročníky dokonce mohou vzpomínat na jeho nezaměnitelný hlas coby ceněného dabéra, ale to bylo ještě v době, kdy herce dabovali herci, zatímco dnes všechny mužské postavy mluví Jan Maxián a všechny ženské Tereza Bebarová.

Svůdník i ve vysokém věku

Abrhám má dnes výročí 80 let a i se šedinami vypadá pořád skvěle, dámy dokáže dostat do kolen i v tak vysokém věku. Jak je vidět, Libuška si ho musí hlídat i v důchodu.

NA FOTOGRAFIE CHARISMATICKÉHO JOSEFA ABRHÁMA SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Cvičitelka Hanka Kynychová: Tři roky jsem žila s tyranem, bití mi přišlo normální

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články