Fit a krásnátestovánísoutěže

Katastrofický film San Andreas: Obsahuje více než 1300 vizuálních efektů, nazván je podle tektonického zlomu

Zdroj:TV Nova

+ 6 fotek+ 7 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

San Andreas je americký katastrofický film z roku 2015 režiséra Brada Peytona. Na scénáři spolupracoval Jeremy Passmore, Carlton Cuse a Andre Fabrizio.

Petra Járková 14. prosince 2019

Poté, kdy o sobě dá vědět nechvalně známý tektonický zlom San Andreas a vyvolá v Kalifornii zemětřesení o síle 9 Richterovy stupnice, vydávají se pilot průzkumného a záchranného vrtulníku a jeho bývalá manželka, s níž již delší dobu nežije, na cestu z Los Angeles do San Francisca zachránit svou jedinou dceru. Ale jejich složitá cesta na sever je pouze začátek. A když už si myslí, že to nejhorší už mají za sebou… tak velké drama teprve začíná.

Zajímavý rytmický prvek

Některé melodie k filmu vznikly tak, že skladatel Andrew Lockington rozbil staré piáno kladivy a štípačkami a následně na něm nahrál několik skladeb. Dle jeho slov: „Hrál jsem noty, ale ty zněly zcela jinak, než jsme předpokládali a vůbec to neznělo jako piano. Některé ty zvuky figurují v určitých scénách. Je to zajímavý rytmický prvek.“

Vizuální efekty

Ve filmu bylo použito více než 1300 vizuálních efektů ve scénách s masivním přívalem pohybujících se trosek, vlnících se silnic, praskajícími mosty, erupcemi ohně a zdemolovanými budovami.

Zajímavé lokace

Natáčení probíhalo v Austrálii, dále v amerických městech San Francisco, Los Angeles a Bakersfield, a také na arizonsko-nevadských hranicích.

Thumbnail # Sci-fi Rudá planeta: Místo na Marsu se natáčelo v Jordánsku, herci si nemohli přijít na jméno
Mohlo by Vás zajímat:

Sci-fi Rudá planeta: Místo na Marsu se natáčelo v Jordánsku, herci si nemohli přijít na jméno

Název filmu

San Andreas je název tektonického zlomu, který vede přes většinu území Kalifornie.

Chybějící pásy

Na začátku filmu, kdy jede slečna autem po silnici, je evidentně vidět, že je připoutaná. Po chvíli havaruje, auto se několikrát převrátí a zachytí se ve srázu. Následuje záběr na řidičku do kabiny a připoutána není.

Umělé dýchání

Ve scéně kdy se Ray (Dwayne Johnson) snaží oživit svou dceru Blake (Alexandra Daddario) umělým dýcháním, neucpe jí prsty nosní dírky.

NA SNÍMKY Z FILMU SAN ANDREAS SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

REDAKČNÍ TIP: NA KATASTROFICKÝ FILM SAN ANDREAS SE PODÍVEJTE DNES OD 20:20 NA TV NOVA

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu