Fit a krásnátestovánísoutěže

Sci-fi Rudá planeta: Místo na Marsu se natáčelo v Jordánsku, herci si nemohli přijít na jméno

Thumbnail # Sci-fi Rudá planeta: Místo na Marsu se natáčelo v Jordánsku, herci si nemohli přijít na jméno

Zdroj:Wikipedie

V roce 2025 se Země vinou zničeného ekosystému stala pro lidi neobyvatelnou. Vědci se rozhodli kolonizovat Mars a začali k povrchu rudé planety vysílat sondy s řasami, které měly vyrábět kyslík. Po dvaceti letech začaly řasy ubývat, a tak k planetě míří výprava Mars 1, aby zjistila příčinu.

Petra Járková 29. října 2019

Film je plný speciálních efektů a netradičních scén, tudíž nebylo úplně snadné ho natočit, navíc na place nepanovala zrovna přátelská atmosféra. Někteří herci mezi sebou nemohli vyjít.

Spory při natáčení

Během natáčení mezi Valem Kilmerem a Tomem Sizemorem vznikly spory. Vše prý začalo kvůli cvičebnímu stroji. Val Kilmer nakonec odmítal vyjít z přívěsu, dokud byl Tom Sizemore na place. Mnoho společných scén bylo proto natočeno pomocí dvojníků a Kilmer prý dokonce odmítal oslovit Sizemorovu postavu jménem. Místo toho říkal jen „Hej, ty…“.

Mars v Jordánsku

Většina scén na Marsu se natáčela v lokacích Wadi Rum v Jordánsku. Dále se natáčelo v Austrálii. Přípravy filmu trvaly od 30. srpna do 24. prosince 1999.

Thumbnail # Trpasličí planeta Pluto: Proč bylo před 13 lety vyloučeno ze Sluneční soustavy?
Mohlo by Vás zajímat:

Trpasličí planeta Pluto: Proč bylo před 13 lety vyloučeno ze Sluneční soustavy?

Oheň ve stavu beztíže

Antony Hoffman tímto filmem sice režisérsky debutoval, ale na rozdíl od jiných sci-fi filmů zde velmi realisticky ukázal chování ohně ve stavu beztíže.

Spatně odhadnutý fyzický zákon

Po havárii na kosmické lodi se velitelce Kate Bowmanové podaří opět „obnovit umělou gravitaci“ spuštěním otáčejících se prstenců ve střední části a všechny vznášející se předměty spadnou zpět na podlahu. Takto vytvářená gravitace funguje však na „odstředivém principu“. Působí pouze na předměty, jež se přímo dotýkají podlahy, tj. na vnitřní straně prstenců, kdy tyto předměty jsou k ní přitlačovány, tudíž na volně vznášející věci by nemohla mít absolutně žádný vliv.

NA FOTKY Z FILMU RUDÁ  PLANETA SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

TIP REDAKCE: NA FILM RUDÁ PLANETA SE MŮŽETE PODÍVAT DNES VEČER OD 20 HODIN NA NOVA CINEMA.

Podobné články

Zavří­t reklamu