Kočka nejenom v roli mazlíčka. Na člověka umí působit i jinak

Kočka má na člověka velice pozitivní vliv
Kočky jsou velice mazlivé společniceDOkáží do člověka prohlédnoutA být dobrý a nezávislým přítelemDokáží i léčit+ 1 fotka+ 2 fotky

V historii to kočky měly jako na horské dráze. V Egyptě byly vyznávány jako posvátné božstvo, ve středověku zatracovány jako společnice ďábla. Dnes vnímáme kočky spíše jako společníky a domácí mazlíčky. Jak ale jinak dokáže kočka, člověka ovlivnit?

Lenka Šebestová
Lenka Šebestová18. 03. 2018 10:32

O kočkách se říká, že jsou nezávislé a o sobě si samostatně rozhodují. Jsou opakem psa, který by pro člověka dýchal. Tato legenda se o kočkách traduje velice dlouho. Není tak úplně pravda. Kočka dokáže svého pána milovat úplně stejně, jako pes, jen to dává jinak znát. Pes je smečkové zvíře, kočka nikoliv, takže je jasné, že svou náklonost budou dávat najevo každý trochu jinak.

Bydlím u své kočky

Jisté je, že si jejího vlivu vlastně ani nevšimneme a přece nás, miciny, chtě nechtě ovládají. Kočka je v podstatě klidné a líné zvíře, které se, víceméně, pohybuje pomalu a celý den dokáže prospat. Má na člověka velice uklidňující účinek a dokonce ho dovede i zbavit stresu. Vědci vyzkoumali, že majitelé koček mají o 40% nižší riziko toho, že umřou na srdeční choroby, či na infarkt. Kočky umí také výborně pracovat s naší psychikou. Jsou velice přátelské a rády se mazlí, což člověku dodává pocit potřebnosti a lásky, když se například cítí osamocený.

Pro staré lidi je kočka i pes výborným společníkem. Staré lidi mazlíčci zbavují pocitu samoty a především mají určitý režim se o zvíře postarat, což seniory zaměstná. Jestliže je starý člověk málo pohyblivý, kočka je výbornou volbou.

Stejně jako existuje vědní obor v psychologii Canisterapie což je léčba psem, existuje i Felinoterapie, léčba kočkou. Je dokonce i časově méně náročná, než Canisterapie.

Dokáží i léčit

Kočky údajně dokáží vycítit bolestivé místo, které má člověk na těle a na to místo si často lehají a předou a svým tělem ho zahřívají. Bolest tak začne ustupovat a někdy i odezní úplně. Pokud je situace opravdu vážná, vydrží, kočka, na člověku ležet i několik hodin.

Kočka doktorem, přítelem i terapeutem

Když hladíte kočku, vnímáte její dech a její teplé a chundelaté tělo. Celkově se tím zklidníte a zbavíte se stresu. Existuje mnoho příběhů lidí, které takto kočka pomohla od infarktu.

Postava typu jablko: V pytlovitém oblečení ji neschováte, nesmí vám chybět kalhoty s vysokým pasem a košile k vrstvení

Postava typu jablko: V pytlovitém oblečení ji neschováte, nesmí vám chybět kalhoty s vysokým pasem a košile k vrstvení

Související články

Další články