Láska spočívá v jednoduchosti. Kanaďan vyjadřuje city své ženě pomocí rozkošných ilustrací

Láska je... zůstat s tebou vzhůru dlouho do noci.
Zdroj: Hj-story.com / Huffingtonpost.com
Láska je... když si myslím, že jsi nádherná při dělání těch nejjednodušších věcí.Láska je... být s tebou, když je venku bouřka.Láska je... když se spolu smějeme.Láska je... oběť...+ 11 fotek+ 12 fotek

„Hloupé, sentimentální čmáranice“ jako ten správný způsob vyjádření citů? Kanadský ilustrátor Andrew Hou je toho důkazem a myslí to nanejvýš vážně. Své korejské ženě Kate neuměl projevit lásku slovy. A tak ji začal ilustrovat.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 25. 02. 2018 13:57

Andrew Hou je Číňan, ale narodil se v Kanadě. Svou ženu Kate potkal před pěti lety v Jižní Koreji. Roztomilé a trochu dětské obrázky zamilovaného páru ale nezačal tvořit na popud jazykové bariéry.

„Korejština není mojí mateřštinou a ani to by [vyjádření lásky] nepomohlo. Takže tvorba hloupých, sentimentálních čmáranic vyřešila můj problém.“

Sérii s názvem HJ-Story (HJ jsou iniciály manželčina korejského jména) započal v roce 2010. Ilustrace, zachycující každodenní láskyplné okamžiky, měly navodit pocit, že jsou si nablízku i přes fyzickou vzdálenost.

„[Kate] se hodně věnovala škole a já měl dost práce, takže jsme neměli moc času potkat se, nebo spolu dokonce mluvit přes telefon. Takže v práci jsem předstíral, že něco dělám, a mezitím tvořil tyto drobné čmáranice a posílal jí je na mobil,“ řekl serveru Huffington Post.

To, co bylo na počátku osobní korespondence, ale začalo pod jeho rukama nekontrolovatelně bujet. Když malůvky zveřejnil na internetu, nabrala jejich popularita spád. V průběhu času jeho fanouškovská základna sílila, a tak se rozhodl kresby upravit do uhlazenější podoby, ve které je můžeme vidět dnes.

Andrew Hou doufá, že ilustrace pobídnou jeho příznivce k oceňování i zdánlivě nepodstatných životních momentů.

„Jsme tolik zaneprázdnění a zabraní do všeho, že zapomínáme na drobné chvíle, které jsou důležité – mě nevyjímaje. HJ-Story je pro mě nejen zachycení okamžiků [našeho] vztahu, ale připomínají mi malé chvíle, které se snadno zapomínají.“

Pokud vám magie jednoduchosti jeho kreseb učarovala, můžete ho sledovat na Facebooku, Instagramu nebo si pořídit rovnou celou knihu. Podívejte se na výběr nejkrásnějších momentů vztahu v ilustracích:

Mohlo by se vám líbit:

Zdroj: Huffington Post

Režisérka Výměny manželek prozradila detaily ze zákulisí i astronomický honorář účinkujících

Režisérka Výměny manželek prozradila detaily ze zákulisí i astronomický honorář účinkujících

Související články

Další články