Před 34 lety zemřela krásná herečka Irena Kačírková: Opravdu byla milenkou francouzského herce Gérarda Philipa?

Irena Kačírková byla krásná české herečka, která ve své době kralovala filmovému plátnu.
Zdroj: Wikipedie
Irena Kačírková byla krásná české herečka, která ve své době kralovala filmovému plátnu.Irena Kačírková byla krásná české herečka, která ve své době kralovala filmovému plátnu.Irena Kačírková byla krásná české herečka, která ve své době kralovala filmovému plátnu.Irena Kačírková byla krásná české herečka, která ve své době kralovala filmovému plátnu.+ 6 fotek+ 7 fotek

Ireně Kačírkové osud do začátků nadělil slušné karty – narodila se do bohaté rodiny, dostalo se jí perfektního vzdělání, byla inteligentní, krásná a měla talent. Jenže, jak je známo, v životě je všechno o rovnováze, a tak zaručeně musela přijít mračna.

Petra Járková
Petra Járková 26. října 2019

Role svůdných žen

Krasavice se smyslnými rty vdechla život desítkám rolí. Díky svému talentu zvládala hrát všechno – od komedií po tragédie, napříč všemi žánry. Přesto ve své umělecké kariéře nebyla příliš šťastná. Její vzhled ji totiž předurčoval do škatulky rolí svůdných žen, které jí pomalu začaly lézt na nervy. Její oduševnělý typ se tehdy vůbec nehodil pro role dojiček, jeřábnic nebo traktoristek, a tak nebyla tolik obsazována.

Svou kariéru zahájila v 50. letech, tedy v době, kdy se u nás likvidovaly soukromé divadelní společnosti. Nakonec uspěla v Městských divadlech pražských u Oty Ornesta.

Za svůj herecký život vytvořila kolem stovky divadelních, pětadvaceti filmových a pětasedmdesáti televizních rolí. V paměti mnohých uvízla například jako krásná princezna Drahomíra v pohádce Byl jednou jeden král, jako Perchta z Borštejna v komedii Bílá paní nebo jako astronautka Brigita ve sci-fi snímku Ikarie XB 1. K jejím hereckým kolegům patřila taková jména, jako Dana Medřická, Nataša Gollová, Jaroslav Marvan nebo Josef Kemr.

Vztah s Gérardem Philipem

Díky svým perfektním jazykovým znalostem se uplatnila i v jiných oblastech, například jako průvodkyně v jazykovém kurzu Hovoříme francouzsky. A právě francouzština ji svedla dohromady s velkou hvězdou té doby, hercem Gérardem Philipem. Když přijel na návštěvu do Prahy, Kačírková mu dělala tlumočnici a od té doby se traduje, že se z nich stali milenci. Pravdu ovšem zná jen hereččina dcera Kristina, která si tajemství nechává pro sebe.

Anna Letenská, rozená Svobodová, provdaná Čalounová byla česká divadelní a filmová herečka, která zemřela v koncentračním táboře Mauthausen.
Mohlo by Vás zajímat:

Uběhlo 77 let od smrti herečky Anny Letenské: Okamžitě po dotočení filmu putovala do Mauthausenu k popravě

Čekání na pravou lásku

Kačírková byla díky své neobyčejné kráse muži obletována, štěstí v lásce ale neměla. Podle svědectví známých ji miloval Jiří Šlitr, žila také s režisérem Starců na chmelu Ladislavem Rychmanem. Provdala se za scenáristu J. A. Novotného, se kterým měla právě dceru Kristinu. Po rozvodu si už stálého partnera nenašla a její milostný život zůstává opředen tajemstvím. Soukromí si totiž velmi chránila a podle její dcery na pravou lásku čekala až do smrti.

Teror od StB

Klidný život herečka rozhodně neměla. Dostala se do hledáčku StB, která se ji snažila zlomit ke spolupráci. Když odmítla, nastalo peklo – hrozili jí koncem kariéry nebo odebráním dcery. Kačírková musela odejít z divadla a dostávala jen malé a záporné role. Navíc ji začalo zlobit zdraví.

Rakovina žaludku

Od února 1981 herečka věděla, že je vážně nemocná. Měla rakovinu žaludku, ale i když trpěla silnými bolestmi, pracovala dál. Život ale nehraje fér, a tak nemoc herečku přemohla. Zemřela 26. října 1985 ve věku šedesáti let.

NA KRÁSNOU HEREČKU IRENU KAČÍRKOVOU SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Další články