Speciál: Hubněte s námiTestováníSoutěže

Krásné herečce Ireně Kačírkové by bylo 95 let: Zamiloval se do ní Šlitr, ke konci života trpěla obrovskými bolestmi

Krásné herečce Ireně Kačírkové by bylo 95 let: Zamiloval se do ní Šlitr, ke konci života trpěla obrovskými bolestmi
Zdroj: Wikipedie
+ 6 fotek+ 7 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Byla krásná, pocházela z bohaté rodiny kožešníka a od malička toužila stát se herečkou. Vystudovala reálné gymnázium v Ostravě a po maturitě nastoupila do Národního divadla moravskoslezského v Ostravě, kde nějakou chvíli působila. Dostala se totiž na Státní konzervatoř do Prahy, kam nastoupila a kde se začal psát její sen o kariéře úspěšné umělkyně.

Petra Járková 24. března 2020

Patřila mezi nejkrásnější české herečky, proto je divné, že se neobjevila v mnohem více filmech. Její krása prý byla pro tehdejší režim nežádoucí a nepatřičná, proto dostávala tak maximálně televizní nebo divadelní role. Film o Irenu Kačírkovou nejevil příliš zájem.

Dokázala zahrát cokoliv

Její smyslné rty, uhrančivé oči a reálný talent pomohl vdechnout jinak nudným rolím život a styl. Díky svému talentu dokázala zahrát cokoliv, ať už se jednalo o role svůdných žen, nebo ty dramatického charakteru. Vypadala jako bohyně, byla něžná a jemná, nemohla být obsazována do rolí dojiček, jeřábnic a jiných soudružek, proto byla pro komunistickou éru nepotřebná a nebyla tedy raději obsazována téměř vůbec.

Významné role

Hrát začala v 50. letech, tedy v době, kdy se u nás likvidovaly soukromé divadelní společnosti. Nakonec uspěla v Městských divadlech pražských u Oty Ornesta. Za svůj herecký život vytvořila kolem stovky divadelních, pětadvaceti filmových a pětasedmdesáti televizních rolí. V paměti mnohých uvízla například jako krásná princezna Drahomíra v pohádce Byl jednou jeden král, jako Perchta z Borštejna v komedii Bílá paní nebo jako astronautka Brigita ve sci-fi snímku Ikarie XB 1.

Prvorepubliková herečka Eliška Pleyová: Mohla být slavnější než Mandlová, kariéru však ukončila záhadná smrt!
Mohlo by Vás zajímat:

Prvorepubliková herečka Eliška Pleyová: Mohla být slavnější než Mandlová, kariéru však ukončila záhadná smrt!

Životní lásky

Kačírková byla díky své neobyčejné kráse muži obletována. Podle svědectví známých ji miloval Jiří Šlitr, krátce byla vdaná za J. A. Novotného, s nímž měla dceru Kristýnu Novotnou, která o matce napsala životopisný román. Několik let žila s režisérem Ladislavem Rychmanem, který s ní a Josefem Bekem natočil první videoklip v Československu k písničce Dáme si do bytu, dáme si zámek a roku 1964 jí svěřil roli ve filmu Starci na chmelu.

Nemoc a bolest

Od února 1981 herečka věděla, že je vážně nemocná. Měla rakovinu žaludku, ale i když trpěla silnými bolestmi, pracovala dál. Život ale nehraje fér, a tak nemoc herečku přemohla. Zemřela 26. října 1985 ve věku šedesáti let.

NA KRÁSNOU IRENU KAČÍRKOVOU SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články