Mučicí praktiky středověku: Vaření v kotli, lámání kolen i vykuchání

Lámání kolen.
Zdroj: Wikipedie
Vaření v kotli.Lámání kolen.Ve středověku se mučilo šílenými praktikami.Rozčtvrcení.+ 1 fotka+ 2 fotky

Nejčastějším způsobem, jak někoho připravit o život, bylo setnutí hlavy, které se praktikovalo po celý středověk a dnes se tato praktika stále objevuje například v Saúdské Arábii. Existovaly ale i daleko drastičtější metody, jak odsouzené popravit, a vy se o nich teď můžete dozvědět víc...

Petra Járková
Petra Járková 27. března 2019

Uvaření v kotli

Jednou z nejšílenějších metod je uvaření, které se praktikovalo nejen mezi kanibaly, ale i v Evropě. Tato děsivá technika zabíjení se objevila na anglickém dvoře, kdy ji nechal v roce 1531 uzákonit anglický král Jindřich VIII.

V hrnci vařili traviče, padělatele nebo kacíře. Odsouzeného čekala šílená muka. Byl vysvlečen, svázán a ponořen do vroucí vody, anebo do studené, která se teprve začala na plameni vařit. Tuto šílenou techniku zabíjení údajně používal uzbecký prezident Islam Karimov, na což opakovaně upozorňovala Organizace na ochranu lidských práv.

Lámání kolen

Takto praktika se využívala hlavně pro mnohonásobné vrahy. Zlověstné kolo na lámání končetin používali především ve Francii, v Německu, v Dánsku, Rumunsku, Rusku nebo Švédsku. Nešťastník byl obvykle přivázán k dřevěnému kříži, poté mu byly lámány jednotlivé údy.

Někdy to bylo spíše takové divadlo, kdy byl odsouzenému nejdříve zlomen vaz a až potom mu byly veřejně lámány končetiny. Takto zabíjení bývali například lidé odsouzení za úkladnou či loupežnou vraždu. K poslednímu případu lámání kolen došlo v roce 1841 v severním Německu.

Elektrošoky, mučení a útrapy.
Mohlo by Vás zajímat:

Komunistické přesvědčovací metody: Elektrody připevněné k tělu nebo drcení genitálií

Vykuchání

Tento trest byl připraven pro vlastizrádce. V roce 1581 byl tímto způsoben popraven katolický kněz Edmund Campion kvůli tomu, že se odmítl vzdát své víry. Odsouzení k tomuto trestu byli přivázáni k dřevěné desce, poté jim kat rozřízl břicho a začal odsouzenému vytahovat postupně orgány. Týraní pochopitelně šíleně trpěli, což přihlížející dostávalo do varu. Takto byly na ostrově Man popravovány i ženy.

Při čtvrcení ležel odsouzený na zemi, byl končetinami přivázán ke kolíkům a kat mu postupně začal ruce i nohy odsekávat. V některých zemích se používali při čtvrcení koně, kdy dotyčného roztrhli na čtyři kusy. Tento trest se používal v korejském království od 14. do 20. století.

Rozřezání pilou

Další drastickou metodou bylo řezání pilou, kdy se trestanec pověsil hlavou dolů, přičemž nohy měl roztažené. Trestanec měl neustále prokrvený mozek, takže dlouhou dobu nepřicházel o vědomí. Kat ho potom začal rozřezávat jako prase na zabijačce na dvě poloviny.

Takto trestance popravovali například v Římě nebo ve starověké Číně. Tento trest stihl zrádce nebo vrahy svých rodičů. Odsouzený byl rozkrájen na 360 kusů. Ojediněle se tato praktika objevovala ještě na začátku 20. století.

Škola líčení: Vizážistka Diana Vitikačová radí, jak na rychlý denní make-up do školy či do práce

Další články