Návraty 2017 pomáhají koním i seniorům stárnout spolu: 6. projekt, který můžete podpořit

Návraty 2017 pomáhají koním i seniorům stárnout spolu: 6. projekt, který můžete podpořit
Zdroj: Pixabay.com
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

VLČKOVICE V PODKRKONOŠÍ – Dvě starokladrubské klisny, černá Mantova a bílá Wolfi, mají na stará kolena důležitý úkol - prostě být. Být tu pro staré lidi a jejich chuť vyrazit na čerstvý vzduch. Lidé i koně tak mají u Dvora Králové nad Labem možnost Stárnout spolu. Pokud organizace Návraty 2017 v programu společnosti Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme” uspěje, má v plánu rekonstruovat zázemí, kde se setkávají senioři.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 5. července 2019

Naše nezisková organizace Návraty 2017 ve Vlčkovicích v Podkrkonoší nedaleko Dvora Králové, nabízí starším lidem možnost trávit svůj čas setkáváním u koní. Přejeme si, aby i senioři mohli aktivně trávit volno a třeba právě u nás u koní se potkali s novými přáteli,“ popisuje činnost Jitka Černá předsedkyně z neziskové organizace Návraty 2017 z.s.

Program Tesco ´Vy rozhodujete, my pomáháme´ kombinuje získání finanční pomoci s prezentací projektu mezi lidmi přímo v našem regionu. Navíc je to tak trošku napínavá hra, sledovat přibývání žetonků nás prostě baví, je to příjemná zpětná vazba od veřejnosti. Případnou výhru vložíme do dalších úprav zázemí pro setkávání lidí a koní. Právě teď dokončujeme výstavbu obytné buňky, takže budeme pokračovat jejím vybavením a také chceme před buňku přidat zastřešení pro venkovní sezení,“ dodala Jitka Černá z organizace Návraty 2017 z.s.

Projekt Stárnout společně pomáhá lidem i koním. Na jedné straně jsou tu staří lidé, kteří se samozřejmě necítí dobře v prostředí sportovních jízdáren nebo turistických stájí, přitom ke koním mají krásný vztah a rádi by i přes svůj věk ještě na koni jezdili. Na straně druhé jsou tu staré koně, kteří vzhledem k věku přišli o své pracovní využití. Nejsou nemocní ani nemohoucí, jsou jen starší. Lidé i koně. Jejich život může mít velký smysl, můžou být ještě moc užiteční – někomu, a třeba i sobě navzájem. 

Projekt „Vy rozhodujete, my pomáháme“

Do půlky července, přesněji do 14. 7. můžete hlasovat pro projekt, který si sami vyberete. Funguje to tak, že za každý nákup dostanete na pokladně žeton. S ním zajdete k vystaveným hlasovacím místům, kde se dozvíte více o projektech, a hlavně můžete dát hlasu tomu, který se vám líbí nejvíc.

Je třeba připomenout, že vyhrává každý. Do pátého ročníku programu se během května přihlásilo přes 500 projektů, z nichž bylo vybráno 270 těch, které Tesco společně se zákazníky podpoří. Vítězové hlasování v každé z lokalit obdrží od Tesco finanční podporu 30 000 Kč na realizaci, projekty na druhém místě 16 000 Kč a na třetím 10 000 Kč.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články