Nová stopa po Jantarové komnatě! Poklad ukradený nacisty má být pod poklopem

Původní jantarová komnata byla místnost s bohatou nástěnnou výzdobou z jantaru z 18. století. Za války se jí zmocnili nacisté, poté zmizela beze stopy.
Zdroj: Archiv
Původní jantarová komnata byla místnost s bohatou nástěnnou výzdobou z jantaru z 18. století. Za války se jí zmocnili nacisté, poté zmizela beze stopy.Téměř 200 let se nacházela v Kateřinském paláci v Carském Selu poblíž Sankt Petersburgu. Od roku 1942 byla vystavena v zámku v německém Königsbergu, dnes ruském Kaliningradu. Od konce druhé světové války je nezvěstná.Zámek, odkud pocházejí poslední stopy po Jantarové komnatě, byl ke konci druhé světové války vybombardován.Byla Jantarová komnata zničena bombami, nebo ji z města, které opouštěly tisíce lidí, odvezli nacisté ve speciálních vlacích? Desítky let hledači pokladů po Jantarové komnatě neúspěšně pátrají.+ 7 fotek+ 8 fotek

Hledali ji utopenou v jezerech, ve skalních průrvách, v železničních tunelech i u Štěchovic a zatím marně! Legendární Jantarová komnata, která beze stopy zmizela za druhé světové války, stále čeká na objevení! Teď se ale rozběhlo další pátrání! Lovci pokladů začali se sondami nedaleko polského města Wegorzewo (česky Úhořevo), kde měli najít poklop vedoucí do podzemní krypty plné cenností!

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 11. 06. 2019 12:25

Jantarová komnata – vzácnost z počátku 18. století mnohdy označovaná za osmý div světa - zmizela na konci druhé světové války. Skvost nedozírné umělecké hodnoty, který byl až do roku 1945 umístěn na zámku v Královci (Königsberg), mohl být zničen při bombardování. A nebo ho také nacisté odvezli někam do úkrytu. Dlouhá desetiletí tak lovci pokladů pátrají po celé Evropě. Zatím bez úspěchu…

Nová stopa pod stromem

Šéfové současného týmu pátračů však tvrdí, že u polského města Wegorzewo nalezli poklop, který vede do tajného podzemního bunkru. A světem už obletěly první vizualizace místa, kde má být Jantarová komnata údajně od konce války ukryta.

Bartlomiej Plebanczyk z muzea Mamerki (soustava nacistických bunkrů) podle britských deníků uvedl: „Můžeme kategoricky říci, že jsme udělali průlom v pátrání po Jantarové komnatě. Díky využití geo-radaru jsme určili umístění podzemního tunelu, který od války nebyl otevřen. Zakrývá ho poklop o rozměrech 1,5 × 1,5 metru, na kterém po všech těch desítkách let vyrostl strom.“ Teď se prý čeká povolení k zahájení výkopových prací.

Kde všude se pátralo

Jenže podobných zpráv už bylo. V roce 2007 se americký tým potápěl v jezeře Toplitz, kde se podle zaručených zdrojů měl poklad nacházet. Expedice stála 7 milionů dolarů a nenašlo se nic. V knize Mario Ulbricha, publikované v roce 2011, bylo zase napsáno, že poklad leží v jednom dole u města Cvikov. To způsobilo vlnu hledačů pokladů s detektory, kteří se do dolu vydali hledat bedny s jantarem.

Mathias Gluba, inženýr a amatérský hledač, pátral po pokladu u Chemnitzu. Nedaleko odtud se stavěla dvě největší děla druhé světové války – Dora a Gustav. Gluba společně s pamětníkem Richterem našel ventilační šachtu do podzemního bunkru, který Richter označil za místnost s pokladem. Nikdy se jim tam nepodařilo dostat, a tak stále zůstává ve hře i varianta, že poklad leží právě zde. A před pár lety se pracovalo u vlakové trati ve Valbřichu. Také bez výsledku...

Oficiální historie se tak velmi opatrně kloní k tomu, že Jantarová komnata mohla být zničena dělostřelbou při bojích o Královec. Město bylo totálně srovnáno se zemí a zpustošeno, nicméně nikdo neumí vyvrátit ani potvrdit možnost, že poklad byl z města odvezen. A pokud byl odvezen, někde být musí...

PODÍVEJTE SE DO GALERIE NA VIZUALIZACE BUNKRU, V NĚMŽ SE MÁ NACHÁZET JANTAROVÁ KOMNATA!

Návod, jak si elegantně uvázat šálu: Naučte se čtyři nové způsoby, které vás stylově ochrání před zimou

Návod, jak si elegantně uvázat šálu: Naučte se čtyři nové způsoby, které vás stylově ochrání před zimou

Související články

Další články