Pětadvacetiletá blogerka vyprodukovala sklenici odpadu za čtyři roky. Vyrábí si vlastní deodorant

Lauren Singer nevytváří žádný odpad.
Zdroj: Trashisfortossers.com

„Jakou cenu má pro vás příroda kolem?“ mohla by se troufale ptát blogerka Lauren Singer. Ta ji dokáže vymezit zcela přesně – má pro ni takovou hodnotu, že svůj čtyřroční odpad dokáže vměstnat do jediné sklenice.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 6. června 2016

Pětadvacetiletá Singer se rozhodla pro život bez plastu, když byla na Enviromentálních studiích na Newyorské univerzitě. Po jedné hodině přišla domů, a když otevřela lednici, zjistila, že téměř všechno je zabalené v plastových obalech. To samé zaznamenala v koupelně.

„Spotřebovala jsem zrovna pastu na zuby a to byla první věc, kterou jsem si vyrobila,“ řekla Singer webu Insider. „Recept jsem našla na internetu a šla jsem do toho. A uvědomila jsem si, že je to opravdu jednoduché.“

Thisisinsider.com

To ji nakoplo k dalším změnám směrem k životu, který respektuje životní prostředí. Otevřela prohlížeč a brouzdala dál. Když našla recept na to, jak vytvořit svůj vlastní deodorant. Nebo tělové máslo.

Postupně se zbavila téměř veškerého plastu v domácnosti. A nejen jeho. Během čtyř let vyprodukovala pouhou sklenici odpadu!

Jak sama uznává, dostat se do této fáze nejde za den ani za týden. Žít udržitelným způsobem chvíli trvá. Už proto, abyste si na něj zvykli.

Thisisinsider.com

„Lidé mi vždycky říkali něco ve smyslu ,tento týden nebudu produkovat žádný plast‘. A já na ně ,víš, to asi ne, protože život bez odpadu je proces,‘“ uvedla Singer. „Trvalo mi měsíce vyladit infrastrukturu, kterou jsem potřebovala pro to, abych nevytvářela žádný odpad.“

Dnes je zářným příkladem toho, že i v moderním světě lze žít pohodlně, aniž byste prostě vešli do drogerie a jednoduše čapli to, co potřebujete. Inspirací ale může být i svým vzkvétajícím byznysem. Lauren Singer v roce 2014 ohlásila svou značku The Simply Co., pod kterou prodává udržitelné prací prostředky. Ano, i v ekologii se dá podnikat!

Thisisinsider.com

O svém udržitelném přístupu bloguje na stránkách Trash is for Tossers. Pokud toužíte přispět svou troškou k čistšímu životnímu prostředí, začněte těmito třemi kroky, vzkazuje Singer.

3 krůčky k tomu, jak začít život bez odpadu:

1. Podívejte se do svého odpadkového koše a zjistěte, co pravidelně vyhazujete.

2. Začněte jednoduchými, jednorázovými změnami, které mají velký dopad. Například vyměňte jednorázovou plastovou lahev za opětovně použitelnou.

3. Vyrábějte si vlastní produkty. Lauren říká, že pokud se na to budete dívat jako na vaření, nebude vám to připadat tak těžké.

Mohlo by vás zajímat:

Na skládkách nebo v oceánu skončí ročně stovky milionů tun odpadu.
Mohlo by Vás zajímat:

Student z Islandu představil rozložitelnou pitnou lahev, kterou můžete klidně sníst

Zdroj: Insider

Sexuoložka Laura Janáčková: Žena po pětatřicítce utáhne muže hlavně na vaření, atraktivita začíná klesat

Sexuoložka Laura Janáčková: Žena po pětatřicítce utáhne muže hlavně na vaření, atraktivita začíná klesat

Další články