Fit a krásnátestovánísoutěže

Chyby při natáčení Souboje Titánů: Rána po meči bez krve i papoušek ara

Chyby při natáčení Souboje Titánů: Rána po meči bez krve i papoušek ara
Zdroj: Fdb
+ 6 fotek+ 7 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Perseus, syn boha Dia a pozemské krásky, je nevědomky zatažen do intrik žárlivé Diovy manželky Héry a více či méně malicherných konfliktů ostatních bohů. Během natáčení tohoto velkofilmu z roku 1981 však došlo k několika chybám, nepřesnostem i zajímavostem, které by vám neměly zůstat utajeny.

Petra Járková 4. září 2019

Zajímavosti

Film Souboj Titánů se natáčel ve Španělsku, Anglii, Itálii a na Maltě. Původně měl Poseidona hrát Rex Harrison, ale roli nakonec odmítl, protože si na ni přišel příliš malý. Scenárista filmu Beverley Cross a producent Charles H. Schneer spolu pracovali již na filmu Jáson a Argonauti z roku 1963. Neil McCarthy je v roli Calibose snímán jen do půli těla a v detailu na hlavu. Když jej vidíme celého, je to ve skutečnosti postava vytvořená pomocí technologie slow-motion. Film byl natočen v roce 1979, ale premiéru měl až v roce 1981.

Nemocný Zeus

Přesto, že Laurence Olivier hrál nezkrotného Dia, který je mocný, zdravý a silný, sám byl v tu chvíli nemocný a nemohl na sobě nechat nic znát.

Nepřesný odraz v zrcadle

Když Perseus hodí při souboji s Medúzou svůj štít na zkamenělého vojáka, vidí v něm svůj obraz. Když se ale na štít podívá Medúza, také vidí místo svého obrazu ten Perseův, což samozřejmě není možné.

Počátek řeckého kalendáře: Jak probíhaly první řecké Olympijské hry v roce 776 př.n.l. ?
Mohlo by Vás zajímat:

Počátek řeckého kalendáře: Jak probíhaly první řecké Olympijské hry v roce 776 př.n.l. ?

Rána bez krve

Ve scéně, kdy Perseus v podání Harryho Hamlina zasadí dvouhlavému psu smrtelnou ránu a meč z něj vytáhne, je zřetelně vidět, že na něm není ani kapka krve.

Papoušek ara

Ve scéně, kdy se Perseus prochází po tržišti, můžeme spatřit na rameni jednoho muže papouška aru žlutokřídlého. Tento papoušek se ovšem vyskytuje pouze ve Střední a Jižní Americe a v antickém Řecku se tak objevit rozhodně nemohl.

Tříhlavý pes

Podle mytologie měl být ve filmu tříhlavý Kerberos, ne dvouhlavý Dioskilos. Když se ptali Raye Harryhausena, proč nepoužil tříhlavého psa, tak odpověděl, že by zabralo příliš času navíc oživit extra hlavu.

NA SNÍMKY Z FILMU SOUBOJ TITÁNŮ SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu