Premiéra pro Šoralovou: Poprvé vyráží se skupinou Nerez na turné místo zesnulé Navarové

8. února 2019
Lucia Šoralová a Nerez
Lucia Šoralová a Nerez

Legendární skupina NEREZ, v čele se zakládajícími členy Vítem Sázavským a Zdeňkem Vřešťálem, přizvala ke spolupráci zpěvačku Luciu Šoralovou. Vzniklo tak výjimečné album, které vyjde 8. 2. 2019 u Warner Music. Skupina jej vyrazí představit fanouškům během turné, které čítá 11 zastávek napříč Českou republikou.

Album překvapuje žánrovou pestrostí. Nahrávka je stylově rozkročena napříč celou Evropou. Stojí tak vedle sebe čardáš, folková balada, reggae, šanson i akustická pop music, zní čeština, slovenština, hebrejština, srbochorvatština či romština. Kolekci dvanácti písní autorsky sestavili Zdeněk Vřešťál a Lucia Šoralová a jejich hosté – například Silvia Kaščáková nebo Ondřej Soukup. ZLOM vyjde na CD i LP a bude k dostání i na koncertech skupiny.

„Album Zlom je podle našeho názoru naprosto výjimečné. Lucia Šoralová je inspirativní zpěvačka i autorka. Máme pocit, že je to úplně stejné jako před mnoha lety, když své písně nosila Zuzana Navarová,“ říká k projektu Zdeněk Vřešťál.

Před vydáním alba skupina zveřejnila klip k písni Klec. Natáčel se na venkovském hřbitově a také v budově starého dřevěného nádraží v Řevnicích v režii Dominika Miškovského. Odehrává se ve dvou časových rovinách, před 2. světovou válkou a v současnosti. Kromě hudebníků a zpěváků ze skupiny NEREZ&LUCIA hrají, jak v textu písně i ve scénáři, hlavní roli katolická dívka Marie a židovský chlapec Izaac.

„Jejich velkou lásku přerve válka a čas, symbolizovaný parní lokomotivou, se neodvratně valí do současnosti. Tempo se stále zrychluje až do finálního tance obou nešťastně zamilovaných milenců. Klip je podobenstvím o rozděleném světě. A jenom láska nás spojí…,“ komentuje klip i text písně Zdeněk Vřešťál.