Šoralová promluvila: Jaké bylo nahradit zesnulou Navarovou ve skupině Nerez?

Skupina NEREZ v novém složení
Zdroj: Youtube
Lucie Šoralová nahradila zesnulou Zuzanu NavarovouLucie a hudebník Ondřej RumlZuzana Navarová prohrála boj s rakovinouŠoralová je manželkou skladatele Ondřeje Soukupa+ 2 fotky+ 3 fotky

Album ZLOM skupiny NEREZ & LUCIA je konečně hotové! Legendární kapela Nerez funguje na scéně už od poloviny osmdesátých let a proslavilo ji trio Vřešťál, Sázavský, Navarová. Frontmanka s nezaměnitelným hlasem v roce 2004 podlehla těžké nemoci a po letech ji nahradila Lucia Šoralová, která s Nerezem natočila desku. Co o spolupráci s legendární kapelou říká?

Petra Járková
Petra Járková26. 12. 2018 13:36

„Nebylo o čem diskutovat. Nerez jsem poslouchala už jako malá holka. Poznala jsem je na jednom z večírků, kam šla moje máma. Neměl mě kdo hlídat, tak mě vzala sebou. Zamilovala jsem se do nich na první pohled,“ uvedla Šoralová o vysněné spolupráci.

Lucia Šoralová se folkové muzice věnuje odmala. Už od sedmnácti let zpívala ve slovenském folklórním souboru Lúčnica a ke kapele Nerez měla vždycky blízko. Práce na projektu Nerez&Lucia je tedy do jisté míry vysněná.

„Album s názvem Zlom skupiny NEREZ & LUCIA je už opravdu hotové a vychází 8. 2. 2019 u společnosti Warner Music Czech Republic na CD a na LP.“

Lucia do začátku spolupráce věděla, že nahradit zesnulou Navarovou bude velmi těžké. Projev má jiný, ale ke své předchůdkyni přistupuje s pokorou a respektem. Zásadní je, že se nesnaží Navarovou kopírovat, to by ani nešlo.

„Dlouho jsme s kolegou Sázavským váhali, jestli použijeme právě pro tento projekt naši značku Nerez. Ale když Lucia Šoralová je natolik inspirativní zpěvačka i autorka. Zkrátka a dobře – máme pocit, že to je úplně stejné jako před mnoha roky, kdy své písně nosila Zuzana Navarová a já, kdy jsme se "hádali“ o texty i o muziku, kdy v jedné kapele byli dva autoři a ten třetí hlavním aranžérem. Je to velice podobné a v mnoha směrech mnohem dál. Album ZLOM je podle našeho názoru naprosto výjimečné. Nechceme se chlubit, ale je to tak," uvedl pro eXtra.cz člen skupiny Nerez Zdeněk Vřešťál.

Zpověď bývalé trans ženy Daniela Blacka: Operace lituji, psychické nemoci se tranzicí nevyřeší

Zpověď bývalé trans ženy Daniela Blacka: Operace lituji, psychické nemoci se tranzicí nevyřeší

Související články

Další články