Zesnulá Navarová má po letech náhradu: V legendární folkové kapele ji vystřídala Lucia Šoralová

Lucia si spolupráci nemůže vynachválit.
Zdroj: Youtube
Lucia Šoralová a Nerez jsou novou dvojicí na české hudební scéně.Lucia Šoralová byla často vidět v muzikálech.Lucia je manželkou skladatele Ondřeje Soukupa.O tom, že spolupráce bude plodná, není pochyb.+ 6 fotek+ 7 fotek

Legendární kapela Nerez funguje na scéně už od poloviny osmdesátých let a proslavilo ji trio Vřešťál, Sázavský, Navarová. Frontmanka s nezaměnitelným hlasem v roce 2004 podlehla těžké nemoci a po letech ji nahradila Lucia Šoralová, která s Nerezem nyní natáčí první desku.

Petra Járková
Petra Járková07. 12. 2018 14:31

Lucia Šoralová se folku věnuje odmala. Už od sedmnácti let zpívala ve slovenském folklorním souboru Lúčnica a ke kapele Nerez měla vždycky blízko. Když měla samovolně vzniknout spolupráce v rámci projektu Nerez&Lucia, Šoralová neváhala ani minutu.

“Nebylo o čem diskutovat. Nerez jsem poslouchala už jako malá holka. Poznala jsem je na jednom z večírků, kam šla moje máma. Neměl mě kdo hlídat, tak mě vzala s sebou. Zamilovala jsem se do nich na první pohled,” uvedla Šoralová.

V jednom z pražských studií se momentálně rodí první deska, na které Šoralová spolupracuje. Dle jejích slov se Navarovou nahradit nesnaží. Projev má jiný, ale ke své předchůdkyni přistupuje s pokorou a respektem.

Producent Zdeněk Vřešťál a kolega Vít Sázavský se na hudebním poli pohybují desítky let a spolupráci s Lucií si pochvalují. Zpěvačka se v minulosti pohybovala i v muzikálové branži. Od té by se ale ráda oprostila a soustředila se na vznik nové desky, která ještě nemá jméno.

Šoralová si projekt také nemůže vynachválit a hodlá v tomto seskupení setrvat i do budoucna.

Zpověď bývalé trans ženy Daniela Blacka: Operace lituji, psychické nemoci se tranzicí nevyřeší

Zpověď bývalé trans ženy Daniela Blacka: Operace lituji, psychické nemoci se tranzicí nevyřeší

Související články

Další články