Simpsonovi – žlutá rodinka umí předpovídat budoucnost. Pojďte se podívat, jaké předtuchy tvůrcům bláznivé rodinky opravdu vyšly

16. dubna 2018
zdroj: facebook
zdroj: facebook

Simpsonovy zná na planetě snad úplně každý. Jen málokdo může odpřísáhnout, že nikdy v životě neviděl tento bláznivý a velice úspěšný americký seriál. Simpsonovi mají i svou hvězdu na chodníku slávy v Hollywoodu a jsou zapsáni v Guinessově knize rekordů. A postupem času se ukázalo, že umí dokonce i předpovídat budoucnost.

Kuchařka, která vaří na Springfieldské základní škole pro děti a učitele, dává do jídla koňské maso, aby škola ušetřila. Později vyšlo najevo, že to tak v některých základních školách v USA opravdu funguje.

Restaurace, kde můžete sníst tolik jídla, kolik chcete. Z restaurace starého kapitána byl Homer vyhozen, protože toho snědl příliš mnoho. V USA se stalo něco podobného, avšak její majitel byl potrestán za klamavou reklamu.

Epidemie eboly

Předpověď: V dílu z roku 1997 trpí Bart na horečku – a Marge mu v atypickém projevu krutého mateřství nabídne, aby si k tomu četl ze své dětské knížky Zvědavý George a virus ebola. Ebola v roce 2014 opravdu vypukla.

Tomák

V jednom dílu seriálu se Homer stane farmářem a vlivem radiace z Burnsovy jaderné elektrárny vypěstuje podivného křížence tabáku a rajčat. Možná to zní jako opravdové sci-fi, ale později se to opravdu stalo. Takzvaný ,,tomák“ byl opravdu vyšlechtěn a je extrémně návykový. 

Donald Trump

V díle, kdy se dospělá Líza Simpsonová stane prezidentkou USA, byla Amerika na mizině. Mohl za to předešlý prezident Donald Trump, který dnes opravdu sedí v Bílém domě.