Sylvester Stallone a jeho těžký životní příběh: komplikace při narození, rozvod rodičů i bolestivá ztráta syna

Sylvester Stallone a jeho těžký životní příběh: komplikace při narození, rozvod rodičů i bolestivá ztráta syna
Zdroj: Showpix.cz
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Hrdina akčních filmů Sylvester Stallone se nesmazatelně zapsal do srdcí milionů fanoušků, kteří ho po celé dlouhé roky zbožňují. Spousta lidí však neví, co všechno už si tento hollywoodský herec s italskými kořeny musel prožít. Začalo to jeho nelehkým dětstvím a těžké časy pro něj pokračovaly i v dospělosti. Jednou z jeho největších ztrát v životě byla smrt nejstaršího syna, se kterým si zahrál i v Rockym.

Kateřina Sobolová
Kateřina Sobolová 17. února 2020

Hollywoodská legenda se na filmových plátnech proslavila především v roli boxera Rockyho, ale také coby vietnamský veterán Rambo. Jeho herecké umění jste mohli spatřit i v mnoha dalších filmech, třeba v Nepostradatelných či ve volném pokračování proslulého Rockyho s názvem Creed, kde hraje trenéra Apollova syna. Přestože je tomuto charismatickému herci už třiasedmdesát let, tak se jeho filmová aktivita s věkem nijak zásadně nesnižuje.

Denní světlo je americký filmový thriller z roku 1996. Režisérem filmu je Rob Cohen. Hlavní role ve filmu ztvárnili Sylvester Stallone, Amy Brenneman, Viggo Mortensen, Dan Hedaya a Stan Shaw.
Mohlo by Vás zajímat:

Akční thriller Denní světlo měl být pro Sylvestera Stallonea poslední film, syna do něj protlačil

Cesta do Hollywoodu

Rodák z New Yorku působí jako velký tvrďák, neprožil si však zrovna růžové dětství. Začalo to vlastně hned, když se dral na tento svět. Jeho matka totiž měla při porodu komplikace a lékaři museli k vytažení malého Sylvestera použít kleště. Jenže při manipulaci s nimi herci poškodili nervy na obličeji a to způsobilo povadlý vzhled jeho tváře, který je pro něj tak charakteristický.

Moc dobře spolu nevycházeli ani hercovi rodiče, kteří se rozvedli, a Stallone musel nějaký čas dokonce žít v pěstounské péči. Kvůli svému boji s emocemi nebyl ani dobrým studentem – nezvládl držet studijní krok se svými vrstevníky a kvůli problémům s chováním byl několikrát vyloučen z několika různých škol.

Jeho dětství sice nebylo jednoduché, i tak se ale dokázal prodrat až do Hollywoodu. Největší úspěch sklidil coby Rocky Balboa, který se objevil na filmových plátnech už v roce 1976. Celá série se dočkala čtyř dalších dílů, jednoho samostatného filmu Rocky Balboa a volného pokračování s názvem Creed. Stallone však ve skutečnosti neměl nad filmy moc tvůrčí kontroly. „Nemám žádné vlastnictví k Rockymu,“ svěřil se v rozhovoru pro Variety. „Každé slovo, každá slabika, každá gramatická chyba byla moje chyba,“ dodal Stallone.

Hvězdný herec Russell Crowe. S kariérou mu pomohla jeho láska Sharon Stone, pak se rozešli
Mohlo by Vás zajímat:

Hvězdný herec Russell Crowe. S kariérou mu pomohla jeho láska Sharon Stone, pak se rozešli

Přišel o syna

Zajímavý je i hercův milostný život. Svůj vztah s herečkou Sashou Czack, která mu pomohla s napsáním scénáře prvního Rockyho, zpečetil svatbou v roce 1974. Během manželství se jim narodili dva synové, ovšem po jedenácti letech se rozvedli. Ovšem ve stejném roce se znovu oženil – tentokrát s Brigitte Nielsen, která byla o sedmnáct let mladší. Ale ani tento vztah nevydržel dlouho a po dvou letech šli od sebe. Zvěsti dokonce tvrdily, že Nielsen byla jen pouhou zlatokopkou, která chtěla Stalloneho peníze, ona ale všechny podobné spekulace vyvrátila.

V roce 1997 do toho Stallone praštil potřetí a vzal si modelku Jennifer Flavin, se kterou má tři dcery. Než se ale s modelkou oženil, tak měl prý aférku s Janice Dickinson, přestože už měl vztah se svou budoucí ženou. Janice v roce 1994 porodila dceru a předpokládalo se, že jejím tátou je Stallone, podle něhož dostala i příjmení. Nakonec se ale ukázalo, že otcem je někdo jiným, Sylvester se s Janice rozešel, překonal krizi s Jennifer a s tou je dodnes.

Sylvester Stallone dává svým dětem první poslední, jenže ani to občas nestačí. Jednomu z jeho synů z prvního manželství byl už velmi brzy diagnostikován autismus. V roce 2012 navíc zemřel jeho nejstarší syn Sage, který si zahrál i v sérii Rocky. Bylo mu pouhých 36 let a Sylvester se s touto ztrátou dodnes nevyrovnal. Zdravotní trable se nevyhnuly ani jedné z jeho dcer Sophii, která měla od dětství srdeční problémy. Ve stejném roce, kdy zemřel Sage, dokonce musela podstoupit složitou operaci srdce.

Hollywoodský herec byl také v 80. letech nařčen ze znásilnění šestnáctileté dívky. Údajná oběť měla tvrdit, že jí herec hrozil ublížením na zdraví, pokud o tomto incidentu někomu řekne. Stallonův tým však veškerá obvinění šestnáctileté slečny popřel a kategoricky je označil za nepravdivá.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články