Akční thriller Denní světlo měl být pro Sylvestera Stallonea poslední film, syna do něj protlačil

Denní světlo je americký filmový thriller z roku 1996. Režisérem filmu je Rob Cohen. Hlavní role ve filmu ztvárnili Sylvester Stallone, Amy Brenneman, Viggo Mortensen, Dan Hedaya a Stan Shaw.
Zdroj: Čsfd
Denní světlo je americký filmový thriller z roku 1996. Režisérem filmu je Rob Cohen. Hlavní role ve filmu ztvárnili Sylvester Stallone, Amy Brenneman, Viggo Mortensen, Dan Hedaya a Stan Shaw.Denní světlo je americký filmový thriller z roku 1996. Režisérem filmu je Rob Cohen. Hlavní role ve filmu ztvárnili Sylvester Stallone, Amy Brenneman, Viggo Mortensen, Dan Hedaya a Stan Shaw.Denní světlo je americký filmový thriller z roku 1996. Režisérem filmu je Rob Cohen. Hlavní role ve filmu ztvárnili Sylvester Stallone, Amy Brenneman, Viggo Mortensen, Dan Hedaya a Stan Shaw.Denní světlo je americký filmový thriller z roku 1996. Režisérem filmu je Rob Cohen. Hlavní role ve filmu ztvárnili Sylvester Stallone, Amy Brenneman, Viggo Mortensen, Dan Hedaya a Stan Shaw.+ 6 fotek+ 7 fotek

Populární Sly Stallone bojuje s časem při záchraně skupiny lidí uvězněných v tunelu pod řekou Hudson. Opět se jedná o strhující podívanou, kde herec ukazuje svou sílu. Sám Sly ale nebyl s výkonem spokojen a prohlásil, že se jednalo o jeho poslední akční film.

Petra Járková
Petra Járková 10. října 2019

Po výbuchu toxického odpadu zde došlo k závalu a ti, kteří katastrofu přežili, se octli v pasti mezi ohněm, zamořujícím vzduch jedovatými plyny, a vodou, rychle zaplavující podzemní prostory. Jejich jedinou nadějí je bývalý šéf newyorské záchranné služby Kit Latura, pod jehož vedením se vydají na vyčerpávající cestu podzemním labyrintem.

Cage vs. Stallone

Nicolas Cage byl Cohenovým kandidátem na hlavní roli. Pro společnost Universal se však z komerčního hlediska jevil jako lepší volba Stallone.

Poslední film

Sylvester Stallone před premiérou ohlásil, že toto je jeho poslední akční film, protože se cítí být na daný žánr už příliš starý. Nakonec si to ale rozmyslel a k akčním filmům se vrátil.

Strach z uzavřených prostor

Jedním z důvodů, proč Stallone souhlasil s účinkováním ve filmu Denní světlo, bylo, že chtěl překonat svůj strach z uzavřených prostor. V takovém Cliffhangeru hrál, protože chtěl pro změnu překonat strach z výšek.

První rána je asijský akční thriller z roku 1996 s Jackie Chanem.
Mohlo by Vás zajímat:

Zajímavosti o filmu První rána: Jackie Chan si při akční scéně rozrazil rty, hlavní hrdinka neuměla pořádně čínsky

Tatínkova protekce

Postavu Vincenta hraje Stalloneho syn Sage. Roli získal na základě dohody svého otce s režisérem Cohenem.

Výplata

Sylvester Stallone dostal za účinkování ve filmu 17,5 milionu dolarů.

NA SNÍMKY Z FILMU DENNÍ SVĚTLO SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

TIP REDAKCE: NA FILM DENNÍ SVĚTLO SE MŮŽETE PODÍVAT OD 22:15 NA TV NOVA

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Další články