Zemřel miliardář a dědeček kontroverzní divy Paris Hilton: Jak jeho odchod zhýčkaná vnučka prožívá?

Druhý syn a nástupce hoteliérského Conrada Hilton byl předsedou, prezidentem a generálním ředitelem společnosti Hilton Hotels Corporation a emeritním předsedou Nadace Conrad N. Hilton .
Zdroj: Profimedia
William Barron Hilton (23. října 1927 - 19. září 2019) byl americký obchodní magnát , filantrop a sportovec.Druhý syn a nástupce hoteliérského Conrada Hilton byl předsedou, prezidentem a generálním ředitelem společnosti Hilton Hotels Corporation a emeritním předsedou Nadace Conrad N. Hilton .  Stejně jako jeho otec před ním přislíbil 97 procent svého bohatství humanitární práci Nadace Conrad N. Hilton .Hilton se narodil v Dallasu v Texasu Mary Adelaide (rodená Barron) a Conrad Nicholson Hilton , zakladatel Hilton Hotels . Hilton vyrostl se třemi sourozenci: Conrad Nicholson Hilton, Jr. , Eric Michael Hilton a Constance Francesca Hilton. Jeho otec byl norského a německého původu a jeho matka pocházela z Kentucky.+ 5 fotek+ 6 fotek

Svět a sociální sítě obletěla smutná zpráva o smrti hotelového magnáta Williama Barrona Hiltona. Odešel ve věku 91 let a podle informací agentury AP zemřel přirozenou cestou v poklidu svého domova už ve čtvrtek.

Petra Járková
Petra Járková 23. září 2019

Zakladatel světové hotelové sítě

William Barron Hilton se narodil v roce 1927 Conradu Hiltonovi, zakladateli řetězce Hilton Hotels, a Mary Adelaide Barronové. V mládí sloužil u námořnictva, poté se pustil do vlastního podnikání. V rodinné firmě začal působit v 50. letech minulého století a dokázal ji dostat až na špičku hotelového průmyslu. V čele společnosti, která v současné době provozuje tisíce hotelů po celém světě včetně České republiky, stál 30 let.

Dědeček Paris Hilton

William Barron Hilton tady po sobě zanechal 8 dětí a 15 vnoučat. Jeho vnučkami jsou například i slavné celebrity Paris a Nicky Hilton. Paris se ke smrti dědečka vyjádřila i na Instagramu a sdílela tam srdceryvné loučení.

 „Odchod dědečka mě hluboce zarmoutil. Byl legenda, vizionář, byl skvělý, krásný, milý a prožil život plný naplnění a dobrodružství. Už od útlého dětství jsem ho vnímala jako byznysmena. Jsem poctěna, že jsem měla takového úžasného mentora. Vždycky jsem chtěla, aby na mě byl pyšný. Naposledy jsem s ním mluvila jen před pár dny a řekla jsem mu, jak moc mě v životě ovlivnil. Jeho duch, jeho láska a jeho odkaz budou ve mně žít dál.“ 

Denise Richards kvůli anorexii ztratila svou pověstnou krásu.
Mohlo by Vás zajímat:

Diety celebrit: Která ze slavných hvězd se dopracovala až k anorexii?

Majetek pro charitu

Dědeček Paris odkázat téměř celé své jmění charitě, kterou kdysi založil jeho otec. Konkrétně dal charitě Conrada N. Hiltona 97 procent svého jmění. Nadace, která pomáhá lidem v nouzi, uvedla, že se její majetek mohl po daru rozrůst z 2,9 miliardy dolarů na 6,3 miliardy.

NA SNÍMKY BARRONA HILTONA SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Další články