Fit a krásnátestovánísoutěže

Zemřel miliardář a dědeček kontroverzní divy Paris Hilton: Jak jeho odchod zhýčkaná vnučka prožívá?

Zdroj:Profimedia

+ 5 fotek+ 6 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Svět a sociální sítě obletěla smutná zpráva o smrti hotelového magnáta Williama Barrona Hiltona. Odešel ve věku 91 let a podle informací agentury AP zemřel přirozenou cestou v poklidu svého domova už ve čtvrtek.

Petra Járková 23. září 2019

Zakladatel světové hotelové sítě

William Barron Hilton se narodil v roce 1927 Conradu Hiltonovi, zakladateli řetězce Hilton Hotels, a Mary Adelaide Barronové. V mládí sloužil u námořnictva, poté se pustil do vlastního podnikání. V rodinné firmě začal působit v 50. letech minulého století a dokázal ji dostat až na špičku hotelového průmyslu. V čele společnosti, která v současné době provozuje tisíce hotelů po celém světě včetně České republiky, stál 30 let.

Dědeček Paris Hilton

William Barron Hilton tady po sobě zanechal 8 dětí a 15 vnoučat. Jeho vnučkami jsou například i slavné celebrity Paris a Nicky Hilton. Paris se ke smrti dědečka vyjádřila i na Instagramu a sdílela tam srdceryvné loučení.

 „Odchod dědečka mě hluboce zarmoutil. Byl legenda, vizionář, byl skvělý, krásný, milý a prožil život plný naplnění a dobrodružství. Už od útlého dětství jsem ho vnímala jako byznysmena. Jsem poctěna, že jsem měla takového úžasného mentora. Vždycky jsem chtěla, aby na mě byl pyšný. Naposledy jsem s ním mluvila jen před pár dny a řekla jsem mu, jak moc mě v životě ovlivnil. Jeho duch, jeho láska a jeho odkaz budou ve mně žít dál.“ 

Thumbnail # Diety celebrit: Která ze slavných hvězd se dopracovala až k anorexii?
Mohlo by Vás zajímat:

Diety celebrit: Která ze slavných hvězd se dopracovala až k anorexii?

Majetek pro charitu

Dědeček Paris odkázat téměř celé své jmění charitě, kterou kdysi založil jeho otec. Konkrétně dal charitě Conrada N. Hiltona 97 procent svého jmění. Nadace, která pomáhá lidem v nouzi, uvedla, že se její majetek mohl po daru rozrůst z 2,9 miliardy dolarů na 6,3 miliardy.

NA SNÍMKY BARRONA HILTONA SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu