Uběhlo 98 let od založení Komunistické strany Československa: Zavzpomínejte na nejblbější komunistické kecy

15. května 2019
Facebook/Retro
Facebook/Retro

Za dva roky oslaví Komunistická strana Československa svou stovku. Je neuvěřitelné, že i po tom všem, co tato partaj v historii naší země způsobila, se stále drží v popředí oblíbenosti českých občanů. Pojďte si připomenout ty nejoblíbenější hlášky vyznavačů komunismu.

Dneska nemáme žádné sociální jistoty a je tu chudoba

Váš problém, že se o sebe neumíte postarat a chcete se spoléhat na stát.

Není práce

Je. Jenže vy si myslíte, že na vás čeká místo náměstka na ONV.

Kapitalismus je nespravedlivý

Naopak, je velmi spravedlivý. Přežije v něm jenom ten, kdo hejbe zadkem a nebrečí nad sebou u sektorového nábytku.

Všechno bylo levnější

To rozhodně nebylo. Všechno bylo dražší. Že něco stálo deset haléřů, neznamená láci, když měsíční výplata byla pět korun.

Zlatí komunisti!

Běžte to říct do očí lidem, jejichž příbuzní seděli na Pankráci. Vlastně máte štěstí, že kněz Toufar nemohl mít ze svého poslání žádné děti, před nimi byste tohle řekli jenom jednou.

Práce byla pro všechny!

Podle toho to taky vypadalo, nejúspěšnější byli straničtí patolízalové, u nichž se hledělo na věrnost straně, nikoliv na znalosti a zkušenosti. Stručně řečeno volové s funkcí.

Nebyly žádné třídní rozdíly

Třídní rovnost neexistuje. Systém, kde je každý bohatý a má všeho dost, je utopie, kdo by třeba dělal drobnou práci, bez níž by nefungovalo celé soukolí světa? Nemůžete násilím změnit vesmírné zákony, v přírodě si taky není nikdo roven. A lidé jsou jenom příroda, nezapomínejte na to.

Žilo se mi lépe, protože…

Protože pro vás bylo jednodušší nechat se vodit jako ovce, o nic se nestarat a hlavně nemyslet.

V zemi byla větší bezpečnost, protože všude byli esenbáci

Ne, miláčkové, ti pánové se opravdu nestarali o vaši bezpečnost, ti měli na starost vaši stádnost.

 Všechno jsme měli zadarmo

Dneska platíme třicet korun u lékaře, dovolenou od Svazu nemáme žádnou, rekreační pobyt taky ne, lázně, nemocnice, zubař, to všechno nás stojí dneska peníze. Jenže za socialismu vás to taky stálo peníze, akorát vám to nikdo neřekl, protože vám valnou část sebrali z vaší výplaty a z ní pak dotovali všechno. Proto musel každý do práce, aby bylo za co utrácet. Jen se na to podívat z jiného úhlu, co…

Zavří­t reklamu