V Berouně se sjede světová špička ve skateboardingu. Už za dva roky je čeká olympiáda

To bude jízda.
Zdroj: Oficiální zdroj
Nenechte si akci ujít.Vystoupí spousta hudebníků.Bohatý doprovodný program.program+ 1 fotka+ 2 fotky

Světová skateboardingová špička zažívá šťastný měsíc! Jednak jezdce čeká GrandPrix Beroun 2018, jeden z největších evropských závodů, který přivítá ty nejlepší borce z celého světa. A třešničkou na dortu je, že byl skateboarding uznán jako olympijský sport. Závodníci se tak zcela poprvé představí již na LOH 2020 v Tokiu.

Veronika Hándlová
Veronika Hándlová 20. června 2018

GrandPrix Beroun se odehrává v nemodernějším betonovém skateparku v ČR a v průběhu předchozích osmi ročníku si získával stále větší prestiž a uznání. V roce 2015 byl jedinou oficiální zastávkou série Světového poháru ve skateboardingu (WCS) a nyní má dokonce potenciál stát se jedním z kvalifikačních závodů na Letní olympijské hry v roce 2020.

Devátý ročník slibuje přehlídku těch nejlepších skateboardistů z celého světa a nezapomenutelnou show. Kromě světových hvězd a držitelů zlatých medailí z prestižních X-Games nebo závodů Světového poháru z USA, Kanady, Japonska, JAR, Malajsie i z celé Evropy, se na startovní listině objeví také celá česká reprezentace ve složení Tomáš Vintr, Maxim Habanec a Martik Pek, doplněná slovenskou superstar Rišem Turym.

Někdy sportovní výkon komentátoři opravdu vystihnou.
Mohlo by Vás zajímat:

Vtipné hlášky českých a slovenských sportovních komentátorů. U tohoto čtení se určitě pobavíte

GrandPrix Beroun je jedinou akcí svého druhu, kterou přenáší Česká televize. Tento rok bychom rádi znovu uspořádali závod, který naplní představy i těch nejnáročnějších jezdců a diváků„, říká Tomáš Vintr, zakladatel a pořadatel závodu i jeden z jezdců.

Za velmi výjimečný označil závod i Martin Pek, trojnásobný vítěz GrandPrix Beroun: „GrandPrix Beroun je specifická svou jedinečností. Skatepark je velmi podobný překážkám na ulici. Pokaždé se tak ukáže, jak umí jezdci zvládnout street.“

Vstup na skateboardové mistrovství v Berouně je zdarma. V rámci doprovodného programu vystoupí například REST, DJ Wich, PILC, MARPO & Troublegang nebo EGO. Hudební festival je nedílnou součástí celé akce a začíná ihned po skončení skateboardového mistrovství, v 19:00 hodin.

Více informací: ZDE.

Program:

Pátek 22. 6. 2018 – oficiální trénink a otevření areálu pro veřejnost

* 13:00 – 21:00 Oficiální trénink závodníků všech kategorií

* 21:00 – Uzavření areálu

 

Sobota 23. 6. 2018 – GRANDPRIX BEROUN 2018 – hlavní závod

* 08:30 – 11:00 Závod kategorie AM

* 12:30 – 15:00 Kvalifikace kategorie PRO – hlavní závod 

* 15:00 – 17:00 Semifinále kategorie PRO

* 17:00 – 18:00 Finále kategorie PRO

* 18:00 – 18:10 G-Shock Time Attack Best Trick

* 18:10 – 18:30 Best Trick contest

Sexuoložka Laura Janáčková: Žena po pětatřicítce utáhne muže hlavně na vaření, atraktivita začíná klesat

Sexuoložka Laura Janáčková: Žena po pětatřicítce utáhne muže hlavně na vaření, atraktivita začíná klesat

Další články