Fit a krásnátestovánísoutěže

Velké hlasování: Milovníci pohádek rozhodli, která je ta nejpovedenější

Zdroj:ČSFD

+ 12 fotek+ 13 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Stránky Milujeme české pohádky uspořádaly anketu, v níž soutěžilo všech 25 pohádek, které Česká televize od roku 1993 uvedla v premiéře. Z této ankety vzešlo pět finalistů a pohádkoví nadšenci nyní rozhodli, která pohádka je tou úplně nejlepší.

Petra Járková 31. prosince 2018

Česká televize už 25 let dodržuje krásnou vánoční tradici, kdy vždy na Štědrý den večer přichází se zbrusu novou pohádkou. Stránky Milujeme české pohádky proto přišly s velkou anketou, která z oněch 25 premiér byla nejpodařenější.

Pátou příčku obsadila pohádka Láska rohatá, v hlavních rolích s Jiřím Mádlem, Jiřinou Bohdalovou a Táňou Pauhofovou.

Na čtvrté místo se probojoval Lotrando a Zubejda z roku 1997, kde si zahráli například Barbora Seidlová a Pavel Zedníček.

Thumbnail # Strašidelné pohádky bratří Grimmů a nejenom jejich. Víte, jak měla doopravdy skončit Popelka nebo Šípková Růženka?
Mohlo by Vás zajímat:

Strašidelné pohádky bratří Grimmů a nejenom jejich. Víte, jak měla doopravdy skončit Popelka nebo Šípková Růženka?

Třetí, tedy bronzovou příčku obsadil Anděl Páně 2, jenž úspěšně navázal na předchozí film.

Pomyslnou stříbrnou medaili získává první Anděl Páně, který se téměř ihned po premiéře stal klasickou vánoční pohádkou. Absolutním vítězem ankety se stává pohádka Princezna ze mlejna, kterou děti i dospělí milují už od roku 1994.

Tato anketa ukázala, že i když čas plyne neuvěřitelným tempem, staré dobré pohádky diváky nikdy neomrzí. Všechny pohádky, až na Princeznu ze mlejna a Lotranda a Zubejdu, byly natočeny až po roce 2000 a v srdcích pohádkových nadšenců opět zvítězila klasika.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu