Fit a krásnátestovánísoutěže

Veronice Žilkové je dnes 58 let: Největší trápení jejího života, syn Melichar žil jen 198 dní

Thumbnail # Veronice Žilkové je dnes 58 let: Největší trápení jejího života, syn Melichar žil jen 198 dní

Zdroj:Facebook

Jedna z nejpopulárnějších českých hereček současnosti pochází z umělecké rodiny. Jejím otcem byl známý hudební pedagog a flétnista Václav Žilka. Dnes slaví matka několika dětí Veronika Žilková 58. narozeniny a její vzpomínky jistě budou patřit i zesnulému synovi Melicharovi.

Petra Járková 16. října 2019

Oblíbená herečka Veronika Žilková je známá také jako manželka herce a politika Martina Stropnického a matka rebelky Agáty Prachařové, rozené Hanychové, a herce Vincenta Navrátila.

První role

Žilková se na plátně poprvé objevila v roce 1980 ve filmu Dívka s mušlí. V roce 1984 se vdala a krátce nato měla první dítě, těhotenství a následné mateřské povinnosti její kariéru přibrzdily.

Významné role

Přesto Veronika Žilková na hereckou kariéru nezanevřela a ztvárnila další role, například v seriálech My všichni školou povinní nebo Druhý dech. V 90. letech 20. století zazářila v seriálu Přítelkyně z domu smutku a především v dramatu Vladimíra Michálka Zapomenuté světlo, za což roku 1996 dostala Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli.

Tele Tele

Známé bylo také její účinkování v parodickém pořadu Tele Tele na TV Nova, kde diváky bavila společně s Michalem Suchánkem, Richardem Genzerem a Josefem Cardou.

Seriály

V posledních letech byla herečka vidět převážně v seriálech. Role si střihla v legendárním seriálu Vyprávěj, dále v seriálech Soukromé pasti, Cukrárna či Všechny moje lásky.

Thumbnail # Zapomenuté světlo: Bolek Polívka získal za roli faráře Českého lva, ve filmu si zahrál skutečný hrabě
Mohlo by Vás zajímat:

Zapomenuté světlo: Bolek Polívka získal za roli faráře Českého lva, ve filmu si zahrál skutečný hrabě

Rodina

Veronika Žilková se vdala třikrát. Se svým třetím manželem Martinem Stropnickým, hercem, diplomatem a politikem hnutí ANO, má dceru Kordulu. Jejich první společný potomek – syn Melichar – zemřel v šesti měsících v listopadu 2007. Celkem má herečka šest dětí – dcery Agátu a Kordulu, syny Cyrila a Vincenta a dvě adoptované.

Melichar

14. května 2007 se narodil herečce Veronice Žilkové a Martinu Stropnickému syn Melichar. Bohužel mu osud nepřál a malý chlapeček na světě pobyl něco málo přes půl roku. Narodil se totiž s vrozenou brániční kýlou.

„Vzpomínám, jak jsem denně jezdila do Podolí, trávila x hodin u jeho lůžka a hrozně jsem chtěla napsat knížku, jak jsem svého syna naučila dýchat. Nepovedlo se to,“ svěřila se herečka v jednom z rozhovorů.

V té době jí byl velkou oporou partner Martin Stropnický. Výchovu pěti dětí zvládla naprosto s přehledem, ale přihlížet tomu, jak jedno umírá, prostě jako matka nezvládla. U posledních chlapečkových chvil byl tedy také Stropnický.

NA FOTKY VERONIKY ŽILKOVÉ STROPNICKÉ SE MŮŽETE PODÍVAT DO GALERIE:

Podobné články

Zavří­t reklamu