Vyzrajte na klíšťata domácím repelentem, který si sami můžete doma vyrobit. Opravdu funguje

Na klíšťata můžete vyzrát i vlastním repelentem
Zdroj: zdroj: pixabay
Klíšťata umí být nebezpečnámohou přenášet různé onemocněníkteré mohou mít trvalé následkyNa trhu se dá sehnat mnoho repelentů proti klíšťatům+ 1 fotka+ 2 fotky

Klíšťata jsou v této době velice aktivní. Jsou probuzená po zimním spánku a jednoduše mají hlad. Jestli nechcete utrácet za smradlavé repelenty proti klíšťatům, můžete si vyrobit vlastní. Funguje stejně.

Lenka Šebestová
Lenka Šebestová 23. dubna 2018

Nikdy nepodceňujte kousnutí klíštětem

Klíšťata jsou přenašeči nemocí, jako je borelióza a klíšťová encefalitida. Obě nemoci umí být velice zákeřné a encefalitida může na člověku zanechat i trvalé následky, jako je obrna horních končetin, chronické bolesti hlavy, poruchy koncentrace, nálady nebo spánku, snížená výkonnost a deprese. Záludnost této nemoci tkví v tom, že se nejdříve tváří jako klasická nevinná chřipka. Na klíšťovou encefalitidu dnes existuje očkování. To ale neznamená, že ji chytit nemůžete.

Jak vyrobit rozmarýnový repelent 

Budeme potřebovat: 

100 g sušeného nebo 200 g čerstvého rozmarýnu

1 lžíci bílého vinného octa

1 l vody

Postup:

Vodu nalejte do hrnce a přiveďte k varu. Poté do horké vody vložte bylinky, krátce svařte, odstavte z plotny a nechte vychladnout. Během této fáze se rozmarýn dostatečně vylouhuje a uvolní potřebné aromatické látky a silice. Studený odvar přeceďte a na závěr přidejte lžíci octa. Roztok přelejte do rozstřikovače nebo lahviček a uchovávejte v lednici. Používejte podle potřeby na tělo, oblečení a klidně i na srst vašeho psa.

Procvičujte svůj mozek, aby nezakrněl
Mohlo by Vás zajímat:

Jak zvýšit své dosavadní IQ? Je to jednoduché

Jak na citrusový repelent

Budeme potřebovat:

¾ sklenice vody

1 lžičku granulovaného lecitinu

60 kapek etérických olejů – minimálně tři druhy – levandulový, eukalyptový, citronový, cedrový…

Postup:

 Do sklenice nalejte horkou vodu (ne vařící), přidejte lecitin a míchejte do té doby, než se granule zcela rozpustí. Na závěr přidejte výběr olejů a protřepejte. Celou směs uchovávejte zavřenou, aby se zbytečně neodpařovalo aroma.

Miluška Voborníková (73) o celoživotní lásce s Petrem Spáleným, čtyřleté vnučce a urputných fanoušcích

Miluška Voborníková (73) o celoživotní lásce s Petrem Spáleným, čtyřleté vnučce a urputných fanoušcích

Další články