Fit a krásnáTestováníSoutěže

Za co bychom utratili v devadesátkách několikaměsíční kapesné? Koncert Luneticů i startky bez filtru

Za co bychom utratili v devadesátkách několikaměsíční kapesné? Koncert Luneticů i startky bez filtru
Zdroj: archiv Extra
+ 2 fotky+ 3 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Facebook ani Instagram v té době nebyly, takže jsme svůj volný čas trávili dost odlišně od současných puberťáků. Vymýšleli jsme, jak přelstít trafikanta, aby nám prodal startky, nebo šetřili na koncert v té době legendárních Luneticů. Tohle jsou ty nejdůležitější události devadesátek, po kterých jsme prahli a byli jsme schopni obětovat za ně půlroční kapesné.

Barbara Lorenzová 26. února 2019

Koncert Lunetic

Když kluci přijeli na turné do okresního kulturáku, vstupenky byly vyprodané měsíc dopředu.

Diskotéka s Veronou

Pamatujete si, jak začínala tahle zpěvačka? No, my bohužel jo. A bohužel jsme na ní taky párkrát byli, i když jsme našim řekli, že spíme u kámošky.

Cirkus

Vidět opelichané lvy a naštvané opice nás snad nemohlo bavit nikdy. Ale peníze jsme na tenhle „zážitek“ z rodičů stejně tahali.

Projížďka na poníkovi

Sednout si na poníka a nechat se za uzdu vozit kolem náměstí nebo zoologické zahrady, to byl opravdu prvotřídní zážitek. A vůbec, nevíte, kam se všichni poníci poděli?!

Pouť

Sice se nám chtělo z horské dráhy zvracet a řetízkáč i autodrom nás brutálně stresovaly, ale museli jsme tam být. Kvůli zážitkům! Dnes bychom se tam leda vyfotili a dali si „superzážitkovou“ fotku na Facebook.

Fenomén Igráček je zpět: Nenechte si ujít výstavu historie i současnosti kultovní hračky
Mohlo by Vás zajímat:

Fenomén Igráček je zpět: Nenechte si ujít výstavu historie i současnosti kultovní hračky

Diskodrom

Většina hezkých holek tancovala v nějaké taneční skupině, takže tohle byla taková nepsaná každoroční povinnost. A kdy jindy byl důvod vzít si triko nad pupík?

Kotel na hokeji

Nejlepší příležitost k seznamování se. Holky, které sbalily hokejku přímo po zápase, měly vyhráno. Sice chvíli trvalo, než si to vyseděly, ale výsledek stál za to. Kluci se zas rádi předváděli v kotli a pořvávali na roztleskávačky. Kolorit doby, i když zápas jako takový vlastně nikoho nezajímal.

Pseudopunkáčské koncerty

Na tohle se pamatuje antidiskotéková sorta lidí, tedy ti, kteří měli sichrhajsky všude. I v uších. Na legendárních koncertech v sokolovně jsme míchali všechno, co nám přišlo pod ruku, kouřili startky bez filtru, líbali se se všemi v dosahu deseti metrů a pogovali až do rána.

Muzikály

Když se s muzikály všeho druhu roztrhl pytel, prahli jsme po nich jak slepice po flusu. Ještě že už je jejich zlatá éra na ústupu. Kultuře totiž byly prospěšné podobným způsobem jako hudební počiny Marie Pojkarové a Bohuše Matuše (44).

Plesy všeho druhu

Vymetali jsme maturáky, hasičské plesy, myslivecké plesy i výroční plesy. Byl to skvělý důvod beztrestně a kulturně se opít, sblížit se s opačným pohlavím a skrývat to za roušku smysluplného využití tanečních kurzů. Tohle je jedna z mála tradic, kterou jsme si uchovali až do dneška.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články