Fit a krásnátestovánísoutěže

Simpsonovi ve filmu: Divoké hádky kolem scénáře, původně to měl být muzikál

Simpsonovi ve filmu: Divoké hádky kolem scénáře, původně to měl být muzikál
Zdroj: Prima Cool
+ 3 fotky+ 4 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Spider vepř, Spider vepř, umí hlavou dolů lézt. Vzpomínáte? Simpsonovi ve filmu se vracejí na televizní obrazovky. Pojďme se podívat, co zajímavého se při tvorbě tohoto animáku stalo. A proč zažívali scénáristé s Mattem Groeningem hotové peklo.

Kamil Šivák 22. srpna 2020

Děda Simpson má výjimečně pravdu, když prorokuje po nešťastném koncertě Green Day, že se na město řítí pohroma. Marge mu věří a snaží se dědovo poselství rozluštit. Bart je zatčen policií a Homer se seznamuje s milým prasátkem, které osud města zpečetí nadobro. Když vyhodí silo s jeho výkaly do již tak znečištěného jezera, vznikne zcela nový druh veverky. Ekologům dojde trpělivost a s posvěcením prezidenta Arnieho, který doslova slepě vybírá jedno z pěti řešení, je  Springfield uvězněn pod velkou skleněnou bání.

Na to, jak to dopadne, se můžete podívat dnes ve 20:00 na Prima Cool

Muzikál by nudil

Pěveckých čísel jsme viděli v Simpsonových již opravdu hodně. Není proto divu, že když se chystal celovečerní film, uvažovali tvůrci i o muzikálové podobě. Na hudbě se měl dokonce podílet i Dave Stewart z Eurythmics. Tvůrci se ale nakonec rozhodli od tohoto formátu ustoupit, neboť měli obavy, že by to diváky nudilo. Každý přece jen očekává spíše akci.

Psali, psali a psali

S Mattem Groeningem musí být radost pracovat. Scénář se začal tvořit v roce 2003 a za ty čtyři roky, než šel do kin, se přepisoval celkem 150x. Matt Groening chtěl docílit toho, že nabídne fanouškům něco neotřelého, co ještě ve svém oblíbeném pořadu neviděli. Každá stránka s dějem tak byla střežena skoro jako státní tajemství.

Ind Apu ze Simpsonových: Oblíbenou postavičku možná zničí to, že není politicky korektní
Mohlo by Vás zajímat:

Ind Apu ze Simpsonových: Oblíbenou postavičku možná zničí to, že není politicky korektní

Spider vepř

Co vzniklo zprvu jako pouhý žert, se nakonec přeložilo do 32 světových jazyků. Řeč je samozřejmě o Spider vepři. Song byl producenty použit jako reklama pro zahraniční distribuci. Krátká píseň se dokonce umístila v hitparádách. Třeba na Novém Zélandu skončila na devátém místě. Na prase to není špatný výsledek.

Simpsonovi ve filmu 2?

Ano, budou, ale počkáme si. A jak by mohlo pokračování vypadat? Se zajímavými teoriemi přišel primácký cool magazín. Co třeba crossover s Futuramou nebo jiným animákem? Alternativní realita? A co kdyby Simpsonovi konečně zestárli, užívali si dovolenou po celém světě, nebo by se jednoduše s druhým filmem s námi nadobro rozloučili? Nezbývá, než čekat.

Zdroj textu: screenrant, coolmagazin
Zdroj fotek: Prima Cool

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu