Smutný život Džejára z Dallasu: Herec byl závislý na alkoholu a drogách, bojoval i s rakovinou

Larry Hagman
Zdroj: Wikimedia Commons, Udo Grimberg, CC BY-SA 3.0 DE
DallasDallasDallasDallas+ 6 fotek+ 7 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Seriál Dallas se stal v našich domácnostech velkým hitem. Nejvýraznější postavou ze všech byl dozajista ropný magnát J. R. Ewing, kterého si zahrál Larry Hagman. Jeho život nebyl ani v nejmenším procházkou růžovým sadem a ne všechno, co udělal, by se dalo označit slovem košer. Nabízí se tak otázka, zda nebyl i ve skutečnosti tak trochu padouchem.

Kamil Šivák
Kamil Šivák 8. června 2020

Intriky, boj o moc a složité vztahy – těmito slovy by se dala charakterizovat bohatá naftařská rodina Ewingových, jenž žije na ranči poblíž Dallasu. Hlavou rodiny je Jock Ewing, který má s manželkou Eleanor tři syny: J. R., Garryho a Bobbyho. Jejich otec se na úplném začátku vzdává vedení ve firmě a přenechává je dvěma nejstarším synům.

Šest lahví denně

Někdo rád sbírá poštovní známky, jiný se zase věnuje třeba kutilství. Larryho vášní byl alkohol. Už během natáčení Dallasu zřejmě vyznával metodu pití “do mrtva”. Údajně prý denně vypil šest lahví šampaňského, které prokládal panáky whisky. Závislost na pití se u něj projevila již v období dospívání.

Přitom kromě každodenní opilosti vedl docela spořádaný život. Dokonce se dokázal vypořádat s předčasným rozvodem svých rodičů a nelehkým vztahem s otčímem. Ještě před nástupem na vojnu se začal prosazovat v divadelním prostředí. A právě díky tomu se vyhnul odvedení do války. Sloužil ale v Evropě, kde bavil ostatní vojáky.

Seriál Hra o trůny obrovský úspěch po celém světě, během vysílání nové řady totiž v průběhu let pokaždé k televizním obrazovkám připoutal miliony lidí. Poslední série byla natolik divácky úspěšná, že každý díl sledovalo přibližně 13 milionů diváků.
Mohlo by Vás zajímat:

Problémy s alkoholem i těžká nemoc: Jak se změnil život hvězdám seriálu Hra o trůny

Jedno tajemství by se našlo

“Kvalit” Džejára v soukromí nedosahoval, nicméně měl velmi rád ženskou společnost. Jeho dcera Kristina na to zavzpomínala v biografii s názvem Věčná párty: “Nedokáži si vzpomenout, kdy jsem ho viděla naposledy střízlivého. Měl nespočet milenek, které jsme moc dobře znali, protože je k nám domů zval na večeře.”

“Taky si dobře pamatuji orgie ve vířivce,” dodala. “Skončila tam každá jeho návštěva. Jednou jsem musela doslova uprchnout před nadrženým Dennisem Hopperem. Táta nebyl zrovna doma a on začal pokřikovat, že se mnou chce mít sex, tak ať k němu okamžitě přijdu. Naštěstí jsem našla azyl u své kamarádky.” 

Sedm statečných
Mohlo by Vás zajímat:

Sedm statečných? Spíše sedm závistivých! Natáčení legendárního filmu provázely samé podrazy

Marihuana jako léčba rakoviny

Larryho nezměrné požívání alkoholu vyústilo v cirhózu jater, ke které se navíc přidala i rakovina. Musel tak postoupit transplantaci. Tato zkušenost ho přiměla k tomu, aby s pitím jednou provždy skoncoval. Začal se angažovat v různých spolcích zabývajících se transplantací orgánů a přešel na veganskou stravu. V roce 2011 však u něj lékaři objevili další zhoubný nádor.

Po této smutné diagnóze začal s léčbou pomocí marihuany, ke které ho kdysi přivedl Jack Nicholson. Měla mu po chemoterapii vrátit chuť k jídlu. To však nebyla jediná droga, kterou v životě vyzkoušel. Měl rovněž užívat LSD a různé halucinogenní houby. Přestože pak tvrdil, že mu tato zelená rostlina rakovinné bujení zcela vyléčila, v roce 2012 zemřel. Jeho rodina má za to, že to bylo právě kvůli problémům s nádorem.

Zdroj textu: wikipedie, idnes, Týden
Zdroj fotek: Nova, Turner Network Television, Wikimedia Commons

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články