Fit a krásnátestovánísoutěže

Sedm statečných? Spíše sedm závistivých! Natáčení legendárního filmu provázely samé podrazy

Zdroj:Prima Max

+ 4 fotky+ 5 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Soutěživost mezi herci není nijak výjimečná a zvláště tehdy, když se sejde čistě mužská společnost. Ega pracují a najednou je na smetišti více než jeden kohout. Pomluvy a podrazy jsou tak na denním pořádku, neboť každý chce být tou největší hvězdou filmu. Přesně jako v Sedmi statečných.

Kamil Šivák 5. června 2020

Vesnice Ixcatlan trpí nájezdy banditů, v jejichž čele stojí Calvera, zločinec, který nezná slitování. Vždy je obere o zásoby a sklizeň. Jednoho dne dojde obyvatelům trpělivost a pořídí si zbraně, aby se mohli začít bránit. Předtím ale, než něco udělají, se jdou poradit s uznávaným pistolníkem Chrisem. Ten jim řekne, aby si raději najali jeho, neboť je schopný je doopravdy ochránit. Pak Chris najde ještě další muže a společně se vydají do vesnice.

Na film Sedm statečných se můžete podívat dnes ve 20:00 na Prima Max.

Napjatá atmosféra

Během natáčení panovala mezi herci tak hustá atmosféra, že by se dala krájet. Každý z nich měl totiž jasný cíl: zalíbit se co nejvíce režisérovi, aby mu na plátně přiklepl nějaký ten čas navíc. Třeba Steve McQueen házel klacky pod nohy hlavní hvězdě filmu, Yulovi Brynnerovi. Jeho taktika spočívala v tom, že dělal to, co nebylo ve scénáři. Sundával si klobouk tam, kde neměl, či se nakláněl z koně ve scénách, kde to neměl dělat. A to vše jenom proto, aby získal více času.

Brynnerovi jeho chování ale neuniklo, a tak si dokonce najal člověka, který všechny “extra pohyby” zaznamenával. Brynner si naopak sundal klobouk jen jednou. Ale také nebyl žádný svatoušek. Podrazy McQueenovi vracel tak, že se snažil být vždy vyšší než jeho herecký kolega. Nechal si tak vždy nasypat hlínu, na kterou si pak stoupl, aby působil dojmem, že má o pár centimetrů navíc. Steve mu tyto násypy vždy vztekle rozkopal.

Thumbnail # Velkolepý americký western Wyatt Earp: Vykoupené kostýmy zpozdily natáčení, film nezachránil ani Kevin Costner
Mohlo by Vás zajímat:

Velkolepý americký western Wyatt Earp: Vykoupené kostýmy zpozdily natáčení, film nezachránil ani Kevin Costner

Nejlepší inspirace

Představitel hlavní záporné role, bandity Calvery, Eli Wallach, se inspiroval u skutečných banditů. Ti mu ukázali, jak má správně jezdit na koni, střílet a nadávat jako skutečný kriminálník. Přesto se to nikdy úplně nenaučil, tedy co se týče střelby.

Problémy s Mexičany

Místní strážci zákona a pořádku měli během natáčení filmu problém s tím, jak se v něm prezentuji vesničané. Požadovali, aby obyvatelé městečka nosili vždy čisté oblečení. A nejen to. Kvůli svým temperamentním povahám se jednoho dne obořili na filmaře s mačetami v rukách, a to kvůli tomu, že nechtíc odvedli vodu z říční prádelny.

Thumbnail # Film Skleněné peklo: Po hlavním hrdinovi dostal jméno dům v Praze, z předpovědi hasiče dodnes mrazí
Mohlo by Vás zajímat:

Film Skleněné peklo: Po hlavním hrdinovi dostal jméno dům v Praze, z předpovědi hasiče dodnes mrazí

Sedm samurajů

Western Sedm statečných vychází ze snímku režiséra Akiry Kurosawy Sedm samurajů, který se zase inspiroval filmy z Divokého západu. Kurosawa byl filmem tak nadšený, že poté věnoval svému kolegovi Johnu Sturgesovi samurajský meč.
Sedmi statečným se po premiéře velmi dařilo.

Vznikla ještě další dvě pokračování – Návrat sedmi statečných a Pistole sedmi statečných. Oba snímky však již byly vytvořeny s jiným režisérem, a hlavně odlišným hereckým obsazením. Nedá se říct, že by se jim dařilo vyloženě špatně, ale svého předchůdce nedokázaly porazit.

Zdroj textu: Prima, Extrastory, csfd, Česká televize
Zdroj fotek: Prima Max

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu