Velký blondýn Pierre Richard: ve filmech hrál hlupáky, ve skutečnosti je úspěšným vinařem

Pierre Richard
Zdroj: Česká televize
Pierre RichardPierre RichardPierre RichardPierre Richard+ 4 fotky+ 5 fotek

Herec Pierre Richard zažil největší slávu v sedmdesátých a osmdesátých letech, kdy v řadě komedií ztvárnil hrdiny, kteří se vyznačovali jak nesmělostí, tak i zbrklým či roztržitým chováním. Jinými slovy, miloval hrát blázny. Jaký je ale Pierre ve skutečnosti? A proč se rozhádal s celou svou rodinou?

Kamil Šivák
Kamil Šivák 21. července 2020

Pierre Richard je francouzský herec, komik, režisér a úspěšný vinař. Příležitostně se také věnuje zpěvu. V roce 2006 získal cenu César, která se řadí mezi ty nejprestižnější, a to za celoživotní dílo. Objevil se ve více než sto filmech.

To snad nemyslíš vážně?

Komik a zároveň šlechtic. Rodina de Faillis jeho rozhodnutí nesla velmi těžce. Zprvu si všichni mysleli, že budoucí blondýn pouze žertuje. Záhy však pochopili, že to myslí smrtelně vážně. Herectví, režie a zpěv – v tom viděl svou zářnou budoucnost.

“Dospíval jsem v prostředí, v němž bylo takové povolání absolutně nepřípustné. Za své rozhodnutí jsem draze zaplatil. Rodina mne vůbec nechápala, byla to pro ně ostuda. Navíc měli strach, že budu třít bídu s nouzí, jak už to tak u umělců bývá. Rozešli jsme se ve zlém a začali spolu mluvit až po patnácti letech, kdy se začalo mé jméno objevovat na filmových plakátech,” zavzpomínal Pierre na své začátky.

Gérard Depardieu
Mohlo by Vás zajímat:

Hříšné mládí Gerarda Depardieu: Otec byl opilec a matka hrubiánka, proto skončil na ulici a vykrádal auta

Velký blondýn a to ostatní

Velký blondýn přinesl herci bezesporu největší slávu. Ale i jeho další filmy nezapadly do propadliště dějin. Kromě humoru se v nich totiž snažil poukázat i na aktuální společenské problémy. Třeba ve snímku Nevím nic, řeknu všechno, v němž odhaloval zákulisí zbrojního průmyslu, či Uvidíme vše, kde již samotný titul napovídá, že se děj točí okolo pornografického průmyslu.

Pak přišel film Hračka, který se sice neřadí mezi jeho nejpopulárnější počiny, zato za něj obdržel největší uznání. Zabýval se zde otázkou, jak může bohatství změnit i toho nejchudšího člověka. V osmdesátých letech byl však nucen změnit repertoár a více se soustředit na filmy, u kterých je možné “smát se a plakat” zároveň. A tak vzniklo dočasné spojenectví s Gérardem Depardieuem a tři filmové hity Kopyto, Otec a otec a Uprchlíci, přičemž ten poslední z nich přilákal do francouzských kin až 16 milionů diváků.

Velký, Tom Hanks
Mohlo by Vás zajímat:

Hvězda filmu Velký, Tom Hanks: neskolil ho ani koronavirus. Možná proto, že jeho předkem byl Abraham Lincoln

Úspěšný vinař

Venkovskou usedlost pro pěstování vína koupil herec v roce 1978, a to u městečka Gruissan, jež se nachází ve vinařské oblasti Languedoc. “Vinařství se věnuji třicet let. Nejdříve se mi lidé smáli, ale dnes už vědí, že nešlo jen o chvilkový rozmar. Tomuto oboru se věnuji s velkou láskou a péčí,” prozradil herec.

A je tomu skutečně tak. Ročně vyprodukuje osmdesát tisíc lahví vína, jež je odborníky řazeno mezi ta nejlepší na trhu. Obdržel také několik zlatých medailí. Jeho závislost na rudém a bílém moku také dokládá fakt, že když jednou kvůli přísné dietě musel na měsíc vynechat pití vína, upadl do deprese. “Jsem prostě pravý Francouz,” okomentoval tuto příhodu vtipně.

Další zajímavosti z jeho života se dozvíte zde:

Zdroj textu: wikipedie, novinky.cz
Zdroj fotek: wikimedia commons, Česká televize

Miluška Voborníková (73) o celoživotní lásce s Petrem Spáleným, čtyřleté vnučce a urputných fanoušcích

Miluška Voborníková (73) o celoživotní lásce s Petrem Spáleným, čtyřleté vnučce a urputných fanoušcích

Další články