Vavřinec Hradilek o StarDance: Přišel jsem o svalovou hmotu a zhubnul, ale aktuálně mě bolí zadek

Vavřinec Hradilek
Zdroj: Se souhlasem České televize
Kajakář Vavřinec Hradilek je úspěšným tanečníkem letošního StarDance.Vavřinec Hradilek se svou taneční partnerkou Kateřinou Bartuněk Hrstkovou (vlevo) a se svou manželkou Lucií (vpravo).Vavřinec Hradilek říká, že nebýt souhlasu manželky Lucie, do StarDance by nešel.Vavřinec Hradilek je do své manželky Lucie stále zamilovaný.+ 17 fotek+ 18 fotek

Kajakář Vavřinec Hradilek (36) popisuje v rozhovoru pro Lifee.cz, jak se během uplynulých měsíců intenzivních tréninků ve StarDance proměnila jeho fyzická kondice, ale také rodinný život. Jak prožívá nenadálou pozornost jeho půvabná manželka Lucie a dvě dcerky, Sára (3) a Kayla (1)? Jsou na tatínka pyšné? A je Vavřinec nervózní, kdy ze soutěže vypadne?

Veronika Nováková
Veronika Nováková01. 12. 2023 12:00

Kajakář Vavřinec Hradilek (36) přiznal Lifee.cz, že pokud by s jeho účastí ve StarDance nesouhlasila manželka Lucie, do televize by nešel. Divačky by tak přišly o široký úsměv a ladné pohyby svalnatého sympaťáka. "Ona byla poslední člověk, kterému jsem řekl, že rozhodnutí nechám na ní: „Ty rozhodni, jestli tam půjdu, nebo ne.“ Měl jsem k tomu samozřejmě pozitivní vztah, ale kdyby ona nechtěla, tak bych to naprosto respektoval a do StarDance bych nešel," svěřil se Hradilek.

Život po boku časově vytíženého sportovce už popsala manželka Lucie v České televizi jako jednu velkou jízdu. "Je pořád stejně často pryč, jako byl doteď, akorát jsme vodu vyměnili za tancování," vypráví půvabná brunetka, oftalmoložka Lucie, která se stará o jejich dvě malé dcerky.

Také díky tanečnímu umu Vavřince Hradilka se podařilo v benefičním dílu StarDance vybrat 25 174 220 korun pro Centrum Paraple. Považte, kdyby Vavřince tenkrát žena do televize nepustila.

Vavřinec Hradilek nemá strach z vyřazení

Jak jste si, Vavřinci, užil kolo StarDance, kde se tancovalo pro Centrum Paraple?
Opravdu to byl jeden z mých cílů působení ve StarDance – dostat se právě do tohoto dílu. Teď, když člověk vidí, kolik peněz se vybralo, a že je to zase větší částka než minulý rok, potěší to. V úterý jsem seděl ve zkušebně po osmi hodinách zkoušení a překvapilo mě, že mám v sobě strašně moc dobré energie. Říkal jsem si, proč by to tak mohlo být a bylo to z víkendu, který byl díky Parapleti krásný.

Možná se vám také ulevilo, protože se nevyřazovalo. Obáváte se toho večera, kdy vypadnete?
Tak to právě vůbec! Celou dobu StarDance nemám absolutně žádný stres z toho, že bych vypadnul. Pro mě je to zážitek, je to soutěž a společenská událost, která k obrazovkám každou sobotu láká celé rodiny – seniory, malé děti. Nemám důvod komukoliv něco dokazovat, takže nervozitu z vyřazování nikdy nemám. Ta pohoda je vidět. Když člověk vidí naše patrony s hendikepem a jejich blízké, kteří řeší zásadní životní věci, a my nějaké vyřazování, tak je to úplná malichernost.

Předáváte tuto zkušenost s hendikepovanými lidmi také svým dcerám?
Na tohle jsou opravdu ještě maličké. Věřím tomu, že jim nemusím tuhle filozofii vysvětlovat, protože pokud se člověk chová tak, jak já dnes popisuji, vychází to ze srdce. Dětem to takhle předáte naprosto přirozeně a bude to pro ně automatické.

Sportovec Hradilek přišel o svalovou hmotu

Jak se za těch několik intenzivních měsíců změnila vaše fyzička?
Možná jsem trochu zhubnul, odešla svalová hmota, protože jde o jiný typ pohybu. Vrškem těla toho nedělám tolik. Ale udržuji se také mimo StarDance. Fyzicky jsem na tom opravdu velmi dobře. Teď jsme začali trénovat scénický tanec, takže mě trochu bolí kyčle, respektive hýžďové svaly, protože jsme často na zemi. To je docela zábava a zabírají jiné svalové partie.

Zásadní rozhodnutí učinila manželka Lucie

Jak vnímá toto náročné období vaše manželka? Není z toho nenadálého zájmu trochu nervózní?
Není. Ona byla poslední člověk, kterému jsem řekl, že rozhodnutí nechám na ní: „Ty rozhodni, jestli tam půjdu nebo ne.“ Měl jsem k tomu samozřejmě pozitivní vztah, ale kdyby ona nechtěla, tak bych to naprosto respektoval a do StarDance bych nešel. A ona mi to nejen povolila, ale dokonce řekla, že kdybych to odmítnul, tak bych byl blázen.

Počítám, že to zásadně změnilo váš rodinný život a rytmus.
Teď je to šílené. Když jsem dnes holky nesl do školky, tak samozřejmě postrádají maminku a tatínka. Je to náročné. Ale teď už máme jedinou jistotu – bude to trvat nejdéle dva týdny, a to už se dá vydržet. Myslím, že potom jim to vynahradíme a uděláme si krásné Vánoce.

Jsou na vás holčičky pyšné? Jak to vnímají ze svého úhlu pohledu?
Tancují se mnou, jsou hrozně energické a vtipné. Klidně i v půl jedenácté nebo dvanácté v noci řekne ta starší, Sára, že chce paso doble. To potom všichni musíme tančit paso doble. Jsou v pohodě. Ale nemůžu říct, že jsou pyšné, protože ve třech letech ještě dítě nemá pojem o pyšnosti.

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články