Velký návrat do seriálu Ulice: Po šesti letech z Afriky přicestuje zrzavá Monika Farská. Takhle dnes vypadá

Anna Fixová
Zdroj: Koláž Lifee/Herminapress
Herečka Anna Fixová se po letech vrací do seriálu Ulice - a návrat je pro ni plný emocí.Herečka Anna Fixová v Ulici začínala ve svých 21 letech. Herečka Anna Fixová se do Ulice vrací po šesti letech.Anna Fixová na archivním snímku se zesnulým režisérem Dušanem Kleinem.+ 6 fotek+ 7 fotek

Monika Farská se v seriálu Ulice vrací z Afriky a její bývalý partner je opět volný... Jak prožívá návrat po šesti letech herečka Anna Fixová (39)? V Ulici začínala pod taktovkou zesnulého režiséra Dušana Kleina (✝82) ve svých 21 letech. Teď se vrací na televizní obrazovku a prozradila nám, jak se proměnila její postava i atmosféra na place. Štvala ji někdy její Monika a mohly by být vůbec kamarádky? 

Veronika Nováková
Veronika Nováková 27. 11. 2023 06:00

Herečka Anna Fixová (39) bývala jako Monika Farská blondýnkou, teď, po šesti letech, je vášnivou zrzkou. Seriál Ulice jí jako herečce změnil život, byť sama říká, že mnohdy jí sláva spíše překážela či byla nepříjemnou. "Pamatuji si, že když jsem tam nastupovala, tak mi jeden pán říkal: „My z vás teď uděláme hvězdu.“ Byla jsem z toho zaskočená a říkala jsem si: „Tak fajn, tak ze mě bude hvězda, když to musí bejt,“ vzpomíná herečka v talk show Na kafeečko.

Mimo Ulici se Anna věnuje především divadlu. "Vždycky jsem byla uzavřená a žádné dveře jsem si dál neotevřela. Za dobu, co jsem točila Ulici, tak se mi nepodařilo natočit nic moc jiného a už vůbec ne nic velkého," přiznává Anna Fixová, pro kterou byl podzimní návrat do Ulice jako návratem domů.

Anna Fixová se vrací do seriálu Ulice

To, že se po šesti letech vracíš do seriálu Ulice, je velká zpráva. Předtím jsi tam byla 11 let, potom jsi odešla. Teď se Monika Farská vrací. Do Ulice jsi šla ještě na konzervatoři. Kolik ti bylo let?
Bylo mi 21 let, v šesťáku. Teď je mi plus 18 let.

Jaká byla Anička na začátku a jaká je teď?
Myslím, že teď jsem mnohem víc v klidu. Jsem člověk, který je neustále z něčeho vyděšený, ale snaží se na tom pracovat. Tenkrát jsem z toho všeho byla opravdu hodně vyděšená, ačkoliv sociální sítě nebyly tak rozšířené. Reakce se k nám dostávaly, a dostávaly se k nám také skrz to, že se nás lidé nebáli oslovit přímo na ulici nebo v dopravních prostředcích. Musím říct, že tehdy mi to vůbec nebylo příjemné, protože lidé byli schopní říct i nepříjemné věci tváří v tvář. Dnes se schovávají za sociální sítě. Tenkrát se někdo daleko víc projevil, lidé na tebe hulákali. Možná je to také tím, že tenkrát mi bylo těch 21 let a teď je mi skoro 40 – možná už si to ke mně lidé nedovolí.

Vidíš, to mě nenapadlo!
Když na to teď vzpomínám, tenkrát jsem to vnímala jako ne úplně příjemnou věc.

Jaká byla tvá postava na začátku Ulice?
Mám hrozně špatnou paměť, ale pamatuji si, že Monika byla celou dobu hrozně nevyhraněná. Pořád nevěděla, co vlastně chce, a měla to tak hrozně dlouho. Nevěděla, co chce, pořád ode zdi ke zdi, jeden chlap a zase jiný chlap… třeba Tomáš Savka! To byla zápletka z prvních dílů, kdy Monika sbalí na diskotéce Tomáše Savku.

Mluvila jsi do toho scenáristům, nebo jsi se neodvážila?
Na začátku rozhodně ne, ale postupem času ano. Začal to Matěj Podzimek, skvělý scenárista, který byl tenkrát šéf dramaturg nebo šéf scenárista. Ten nás po rodinách brával na večeře, sedli jsme si a povídali jsme si o tom, co si myslíme, že by naše rodina teď mohla zažívat. Padaly i věci, které byly nesmysl, ale vyslechli si je. To, co se jim líbilo, byli schopní do Ulice zapracovat. To mě hodně bavilo.

Monice bych se snažila něco vysvětlit, říká Anna

Štvala tě někdy Monča?
Ano, hodněkrát.

Nebyly byste kámošky, kdybyste se potkaly?
Já jsem hrozná samaritánka, takže myslím, že bych se jí něco snažila vysvětlit. Další věc je, jestli by to pochopila.

Odnesla jsi si z Ulice nějaká dlouhodobá přátelství?
Stoprocentně, je jich hrozně moc. Začnu u své rodiny, s Ilonkou Svobodovou se vídáme dodnes a navázala jsem také velmi úzký vztah s její dcerou. Jezdily jsme spolu hlavně do Paříže. A mám hodně přátel také ve štábu, kteří nejsou vidět. Když jsem se teď vrátila, bylo to jako návrat domů. Bylo to velmi hřejivé, jako kdybych nikdy neodešla. Vlastně jsem byla až dojatá, jakou měli lidé radost, že mě tam mají zpátky.

Otevřela ti Monika dveře k další práci? Mně se třeba na divadle zvedly honoráře, když jsem se objevila v seriálu.
Jsem v angažmá, takže mi čárky nepřibyly. Je to paradoxní, ale pamatuji si, že když jsem tam nastupovala, tak mi jeden pán říkal: „My z vás teď uděláme hvězdu.“ Byla jsem z toho zaskočená a říkala jsem si: „Tak fajn, tak ze mě bude hvězda, když to musí bejt.“ Zároveň jsem vždycky byla uzavřená a žádné dveře jsem si dál neotevřela. Za dobu, co jsem točila Ulici, tak se mi nepodařilo natočit nic moc jiného a už vůbec ne nic velkého. Točím jednou za čas a je to fajn, když mi lidé sami zavolají, že mě chtějí. Za posledních pět let se mi podařilo natočit dvě hezké věci, ze kterých mám radost. Rozhodně to není tak, že bych šla z role do role a měla spoustu zameškaných hovorů.

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články