Vladimír Polívka prozradil tajemství francouzského šarmu: Nejde o peníze a značky, ale o jednoduchost

Vladimír Polívka o francouzském šarmu: Nejde o peníze a značky, ale o jednoduchost
Zdroj: Herminapress
Herec Vladimír Polívka se na křtu knihy Chantal Poullain setkal se svým otcem Bolkem Polívkou.Vladimír Polívka se svou nevlastní sestrou Annou Polívkovou.Rodina Polívkových hezky pohromadě, nechybí Bolkova dcera Kamila, kterou svět showbyznysu tolik neláká (zleva od Vladimíra).Vladimír Polívka je na svoji mámu Chantal Poullain pyšný. + 10 fotek+ 11 fotek

Herec Vladimír Polívka (34) nesměl chybět na křtu knihy své mámy, herečky Chantal Poullain (67), Život na kolotoči. V rozhovoru pro magazín Lifee.cz promluvil o svém vztahu s mámou, ale také o svých plánech na léto. Toužil se někdy odstěhovat do Francie nebo do Kanady? Dokáže být v oblékání stejně kreativní jako Francouzi? A vrátí se někdy ke svému osudovému sportu, snowboardingu?

Veronika Nováková
Veronika Nováková 16. 05. 2024 05:00

Herec Vladimír Polívka (34) má s mámou Chantal Poullain (67) velmi silný vztah - jak sám říká, maminku máme každý jen jednu. Proto také nechyběl na křtu její nové knihy, ve které jeho jméno také figuruje - vždyť jde o její paměti.

Vladimír Polívka: Máma a její vidění světa

"Posílala mi pasáž, ve které jsem jmenován i citován, abych ji autorizoval. Zjistil jsem, že je to psáno jejím jazykem, a že není možné její vidění světa z mé strany pochopit, takže nakonec jsem nic neopravil," shrnuje v našem rozhovoru své pocity. "Je to zkrátka její vidění toho, co jsme zažili. Četl jsem tento jeden úryvek a zjistil, že do toho nelze zasahovat," krčí rameny herec a směje se. "Všichni máme jiné vidění světa a je to přirozené. Kdybych to tak neměl, tak chraň Bůh, co by ze mně bylo za člověka - kdybych chtěl mít stejné názory jako lidé kolem mě," zamýšlí se Polívka.

Ve Francii mám kořeny, ale v Česku jsem doma

K Francii, odkud Chantal Poullain pochází, má Vladimír stále velmi blízko. Narodil se ve Švýcarsku a v osmnácti letech odjel do Kanady. "Ve Francii mám kořeny, francouzsky umím dobře a pořád mám také francouzské občanství, francouzský pas. Znamená to pro mě hodně. Ta země se rychle mění a je mou součástí, stejně jako Česká republika," říká mladý herec.

Paradoxně Vladimír nikdy neváhal nad tím, ve které zemi se nakonec usadí. "Hodně lidí se mě ptalo, proč neodcestuji, proč se tam neodstěhuji. Ale já jsem cestoval hodně a nikde jsem nezůstal, protože to prostě mám rád doma. Tady v Česku jsem doma," tvrdí Polívka, který dětství strávil v Brně. "Kořeny mám i ve Francii, ale tady mám své přátele, rozumím Čechům a naší kultuře, rozumím jejich hlouposti i jejich chytrosti, jejich humoru," říká na adresu našich spoluobčanů. "Mám to tady strašně rád. Kdybych žil v Kanadě, nebyl bych šťastný."

Snowboarding už je pro mě passé

Vladimír Polívka mohl být také českým reprezentantem ve snowboardingu, kdyby se v něm neozvaly geny rodičů a nerozhodl se být hercem. "Ke snowboardingu už se nevracím, nemůžu. Dokonce i rekreačně se k tomu dostanu velice málo. Ale dělám jiné sporty, nestýská se mi," říká Polívka spokojeně. Dnes patří mezi české nejvíce vytížené herce. "Během roku jsem nazkoušel dvě inscenace v Dejvickém divadle, na své domovské scéně a natáčím dva projekty, jeden pro Českou televizi a druhý pro Voyo. Příští rok to bude v televizi," láká diváky. "Teď potřebuji mít - primárně - volné léto. To je můj největší projekt."

Francouzská elegance není o penězích

S Vladimírovou milovanou Francií pochopitelně souvisí také móda, byť on sám se za módní ikonu nepovažuje. "Když se řekne francouzská elegance, vybaví se mi třeba zrovna moje máma, která to krásně umí. Umí to také můj kolega Honza Cina. Vybaví se mi kniha Pařížanka," zamýšlí se Vladimír Polívka.

"Francouzi jsou přeci známí tím, že se dokážou obléknout za pár euro - nás by to vyšlo na několik tisíc - a oni z toho mála zvládají vytvořit šarmantní a elegantní módu," poukazuje herec, který má díky své dokonalé vizáži pověst jednoho z nejkrásnějších českých herců. "Je v tom šarm, ale nejde o peníze. Nejde o značku, ale o to, jak to jde do kupy. Já osobně jsem v tom jednodušší a jsem rád, že jsem muž - čím jednodušší, tím lepší," říká Vladimír, který do společnosti nejraději nosí černý rolák. "Vezmu si košili, kalhoty a jdu pryč, hotovo! V módě opravdu neexperimentuji."

Na fotografie Vladimíra Polívky na křtu nové knihy jeho maminky Chantal Poullain se můžete podívat v naší fotogalerii.

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Související články

Další články