Vytvořte si účes za 3 minuty: Vizážistka vás naučí jednoduché triky na oblíbený wet look

Vizážistka Nikola Marková jako první bod vlasy vyžehlila. Můžete k tomu použít například rychlonahřívací žehlička na vlasy s pružnými destičkami ze slitiny mědi a manganu od značky Dyson za 11 490 KčVšechny vlasy pak rovně, nebo na patku, načesejte dozadu. V tuto chvíli přichází na řadu Sea salt sprej, který rovnoměrně nastříkejte na sčesané vlasy. Velmi dobrý je i kartáč na vlasy s kančími štětinami. MyFeminity, 485 Kč+ 7 fotek+ 8 fotek

Vlasový styling s mokrým efektem neboli wet look je trendy už několik sezon, pojďte se ho s námi naučit. Vizážistka a stylistka Nikola Marková vám ve videu názorně ukáže, jak vytvořit tento slušivý účes do tří minut. 

Kristina Vodičková
Kristina Vodičková 21. 12. 2023 06:00

Před pár dny jste mohli účes na krátkých vlasech vidět například na Veronice Khek Kubařové, která si jej nechala vytvořit na finále StarDance. Wet look je jednoduchý společenský účes, který může fungovat v různých variantách a dnes vás jej naučíme v pořadu 3 minuty stylu. Nikola Marková vás v krátkém videu provede krok za krokem jednotlivými body přípravy a vy jím můžete oslnit například u vánočního stromečku.

Styling do rovna nebo se zvlněnými konci

"Než začneme se stylingem jako takovým, nejprve si, dámy, umyjte a vyfoukejte vlasy tak, jak jste zvyklé. Poté si vlasy vyžehlete, nebo můžete zvlnit konečky," uvádí Nikola Marková ve videu s tím, že její varianta je s vlasy vyžehlenými.

"Všechny prožehlené vlasy načešu dozadu a na přední stranu rovnoměrně aplikuji sea salt sprej (sprej s mořskou solí, pozn. red.). S tímto produktem velmi dobře vytvoříte mokrý efekt," radí vizážistka a dodává: "Stejně dobře bude fungovat i klasický gel, ale u něj si dejte pozor, aby vlasy nebyly zatížené a nevypadaly mastně."

Vlasy po nanesení vybraného produktu načešte kartáčem dozadu. Podle toho, co vám více sluší, mohou být vlasy načesané rovně, nebo mírně na patku.

Nutná fixace lakem a pírky

"Vlasy po načesání zafixujte lakem a nejvíce kolem uší. Pokud máte vlasy opravdu husté, nebojte se použít pírka, kterými vlasy zafixujete při schnutí na místě," uvádí Nikola, která pírka ve videu umisťuje za uši, aby zde vlasy neodstávaly. U kratších vlasů možná budete muset vlasy přidržet na více místech.

"Počkejte, až produkty zachnou a vlasy zatvrdnou, než sundáte pírka. Pokud spěcháte, můžete si pomoci fénem," radí vizážistka a dodává: "Pírka poté opatrně sundejte tak, abyste si nepocuchaly výsledný účes."

Účes si v zkontrolujte a finálně přelakujte. "Tento trendy účes máte za pár minut hotový a může zachránit nejednu společenskou akci," říká Nikola Marková.

V galerii najdete tipy na vhodné produkty pro vytvoření wet look účesu.

Související články

Další články