Zásnubní blůza princezny Diany vznikla z ušpiněné večerní róby a v aukci může vynést přes 2 miliony korun

Zásnubní blůza princezny Diany jde do aukce: Může vynést přes 2 miliony korun
Zdroj: Profimedia/koláž Lifee
Blůza princezny Diany ze zásnubního portrétu s princem Charlesem jde do dražby. Podle aukční síně by mohla vynést přes dva miliony korun.Dominantu romanticky narůžovělé krepové blůzy tvoří vázačka v oblasti krku.Autorkou blůzy je návrhářka Elizabeth Emanuel, která měla na svědomí i Dianiny svatební šaty.Dianiny svatební šaty patří k těm několika ikonickým, na které celý svět vzpomíná dodnes.+ 1 fotka+ 2 fotky

Měla ji na ikonickém portrétu u příležitosti zásnub s princem Charlesem (75) a nyní jde do dražby. Růžová krepová blůza princezny Diany padla budoucí snaše britské královny Alžběty II. do oka, jen co ji zahlédla na ramínku u tehdejší módní redaktorky magazínu Vogue Anny Harvey, a stala se jedním z nejvýraznějších kousků její garderoby na počátku 80. let. Tedy v době, kdy byla Lady Diana ještě šťastně zamilovaná.

Tereza Švandová
Tereza Švandová 29. 11. 2023 13:20

Dianě bylo tehdy sladkých dvacet a před sebou měla velkou budoucnost. Do roka a do dne se měla stát manželkou následníka britského trůnu. Na zásnubním portrétu z roku 1981 od fotografa Lorda Snowdona proto pózovala v romanticky růžové blůzce stulená do náruče svého nastávajícího.

Blůza princezny Diany by mohla vynést miliony

Nadýchanou halenku s výraznou vázačkou pod krkem mají na svědomí návrháři David a Elizabeth Emanuelovi, kteří se postarali také o Dianiny legendární svatební šaty. Podle aukční síně Julien's by princeznin kousek mohl vynést 1,7 až 2,2 milionu korun.

Diana se do blůzy zamilovala ve chvíli, kdy ji spatřila u bývalé módní redaktorky Vogue Anny Harvey. Elizabeth Emanuel pak ve své knize A Dress for Diana napsala, že jedna z jejích klientek nechala na večerní róbě šité na zakázku šmouhy od řasenky, načež nabídla návrhářce, ať ze šatů vyrobí blůzu. "Když ji pak Diana viděla, hned se do ní zamilovala. Zeptala se, kdo ji má na svědomí, a byla přesměrovaná na nás," popisuje Elizabeth.

Zásnubní blůza na výstavě v Kensingtonském paláci

Návrhářka pak blůzu, která si v únoru 1981 našla místo i na obálce magazínu Vogue, prodala roku 2010 a v letech 2017-2019 ji měli návštěvníci možnost obdivovat na výstavě v Kensingtonském paláci. Nyní si ji zájemci budou moci pořídit v dražbě, která proběhne od 14. do 17. prosince jak přímo v Beverly Hills, tak online.

Zdroje informací:
People.com
Oficiální materiály aukční síně Julien's

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články