Speciál: Průvodce kvalitouSpeciál: Hubněte s námiTestování

Popraskané paty: Jak se jich zbavit za pomoci babských rad i speciální kosmetiky?

Popraskané paty: Jak se jich zbavit za pomoci babských rad i speciální kosmetiky?
Zdroj: Profimedia.cz
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Jaro je tu a brzy tudíž nastane období roku, kdy naše nohy neschováváme v teniskách nebo kozačkách, ale naopak je necháváme dýchat. Ne každý má ale tak výstavní chodidla a paty, aby o ně nemusel pečovat. Jak se vypořádat s popraskanou a ztvrdlou kůží na patách, abyste se nestyděli obout sandálky?

Speciální projekt 4. května 2020

Nohy jsou pro nás nepostradatelné. Poté, co se na ně jako batolata poprvé postavíme, používáme je po celý život. Kromě toho, že plní důležitou pohybovou funkci, je nutné dbát i na jejich estetický vzhled, což ne každý dodržuje. A je to škoda!

„Praskliny na patách jsou často velmi citlivé na dotek, proto při chůzi velmi bolí. Někdy mohou začít krvácet a vytvářet tak prostor pro různé infekce, které se tudy mohou dostat do těla. Vzhledem k tloušťce kůže na patách se dlouho a obtížně hojí,“ vyjádřila se k problému lékárnice Mgr. Pavla Horáková z e-shopu Lekarna.cz.

Pokud tedy nechcete nosit letní obuv, ze které vám budou vykukovat drsné a popraskané paty, sáhněte po osvědčených radách našich babiček nebo po speciálním balzámu s vysokou koncentrací urey. Ta patří mezi nejefektivnější složky pro léčbu zmíněných obtíží.

www.uxitol.com

Balzám s ureou

Urea patří mezi nejefektivnější a ověřené složky pro obnovení hladké pokožky suchých, ztvrdlých, drsných a popraskaných pat. Na trh nyní přichází novinka v podobě balzámu Uxitol25. Ten obsahuje vysokou koncentraci urey a to až 25%. Urea zajišťuje dokonalou hydrataci, napomáhá rychlejšímu zjemnění pokožky a kromě toho posiluje funkci ochranné bariéry kůže. Balzám Uxitol25 tedy v kombinaci urey a dalších změkčujících, obnovujících a výživných složek dokáže viditelně zregenerovat poškozené paty a chodidla. Přípravek můžete zakoupit ZDE!

„Uxitol25 je možné používat nejen na již popraskané paty, ale i jako běžnou péči o suché paty. Při běžné péči stačí paty mazat 2-3x týdně,“ dodává lékárnice.

Banán

Vezměte jeden banán, který vidličkou rozmačkejte nebo rozmixujte. Ze vzniklé kašičky udělejte zábal pro své paty a nechte působit čtvrt hodiny. Poté nohy pečlivě opláchněte.

Citrónová šťáva

Nohy si namočte do teplé vody, doku vám kůže na patách nezměkne. Poté do ní vetřete směs citrónové šťávy a vazelíny. Nechte působit, dokud se směs do kůže na patách nevsákne.

Tvaroh

Napatlejte si na paty tvaroh, přikryjte igelitem a obujte ponožky. Ideálně nechte směs působit přes noc a ráno si nohy důkladně umyjte vlažnou mýdlovou vodou.

Heřmánek

Udělejte si odvar z heřmánku, nechte vychladnout a minimálně na půl hodinu do něj strčte chodidla. Poté pemzou paty upravte. Celý postup několikrát týdně opakujte.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články