20 let Harryho Pottera: Helena Bonham Carter má dodnes neobvyklý milostný dopis a falešné zuby

20 let Harryho Pottera: Helena Bonham Carter má dodnes neobvyklý milostný dopis a falešné zuby
Zdroj: Showpix
Britská herečka Helena Bonham Carter je známá především svou výstřední módou a postavami svérázných žen. Poznali by jste ji ještě na seriózní fotografii z roku 1993?Helena Bonham Carter a její pověstné neposedné kudrliny.U Heleny Bonham Carter někdy není jasné, jestli je ve filmovém kostýmu, nebo v civilu. Oblibuje totiž poměrně živelné outfity. Takto dorazila na premiéru snímku Harry Potter a Princ dvojí krve v červenci 2009.A zde je Helena Bonham Carter v únoru 2010 na premiéře snímku Alenka v říši divů.+ 6 fotek+ 7 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Britská herečka Helena Bonham Carter je vskutku nepřehlédnutelný zjev. Svérázně se obléká a vybírá si netradiční role. Když tvůrci série filmů o Harrym Potterovi obsazovali ďábelskou čarodějku Bellatrix Lestrange, patrně nebylo lepší volby než Helena Bonham Carter.

Imrich Rešeta
Imrich Rešeta 22. ledna 2022

Helena Bonham Carter pochází z mimořádně zajímavé rodiny. Její otec Raymond byl prominentní bankéř s mezinárodním vlivem, matka Elena pracovala jako psychoterapeutka a má španělské a židovské kořeny. Mezi Eleninými předky jsou různí baroni, Raymondova babička Violet Bonham Carter byla zase politička, feministka a dcera H. H. Asquitha, britského premiéra, který vedl zemi během prvních let první světové války.

20 let Harryho Pottera: Rupert Grint má před sebou životní roli, stal se otcem
Mohlo by Vás zajímat:

20 let Harryho Pottera: Rupert Grint má před sebou životní roli, stal se otcem

Herečka Helena Bonham Carter

Nebylo jí ještě ani dvacet let, když se proslavila historickým snímkem Pokoj s vyhlídkou (1985). Ten jakoby předznamenal, že Helenu Bonham Carter neuvidíme často v příbězích ze současnosti. Hraje křehké ženy, pečlivé maminky, ale také princezny a královny.

Jak můžete vidět i v galerii, v civilu chodí oděna do podivuhodných kreací, které si v ničem nezadají s jejími filmovými postavami. A že má těch neobvyklých figur za sebou hodně. Pamatujete třeba Marlu z kultovního Klubu rváčů (1999)? Tohle všechno patrně vyvrcholilo rolí Bellatrix Lestrange v sérii Harry Pottter. Byla šílená v každém smyslu tohoto slova a mohla se odvázat natolik, že sice v divácích vyvolala spoustu emocí, jak je u ní zvykem, ale i jednu neobvyklou – strach.

20 let Harryho Pottera: Rodiče nevěděli, jak mě ochránit, říká o složitém dospívání Emma Watson
Mohlo by Vás zajímat:

20 let Harryho Pottera: Rodiče nevěděli, jak mě ochránit, říká o složitém dospívání Emma Watson

Vzpomínky na Harryho Pottera

Britská herečka poprvé zavítala do světa mladého čarodějníka v páté části, která se jmenuje Harry Potter a Fénixův řád. Zahrála si Bellatrix Lestrange, věrnou služebnici lorda Voldemorta a vůbec první smrtijedku v čistě mužské společnosti.

Přes to všechno, co ve filmech natropila Harrymu a jeho blízkým, s hercem Danielem Radcliffem si hodně dobře rozumí dodnes. Ve vzpomínkovém speciálu Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic (2022) patří jejich setkání k těm nejzábavnějším. Herečka vytáhla psaní, které jí kdysi dal tento mladší kolega. Stálo na něm: „Drahá HBC, bylo mi potěšením být vaším spoluhráčem a táckem, v tom smyslu, že jsem vám vždycky držel kávu. Miluji vás a jen bych si přál, abych se narodil o deset let dříve. Možná bych měl šanci. Hodně lásky a díky za to, že jste cool.

Další Helenina vzpomínka byla ještě neobvyklejší. Vytáhla z kapsy starou rekvizitu, falešné zuby Bellatrix Lestrange. „Pamatuješ si mě?“ zeptala se Daniela a začala si je vkládat do úst. Pak se oba šíleně rozesmáli. „Myslím, že jsem chtěla být zamaskována,“ dodala herečka. „S Bellatrix byla zábava, protože to ve mně podporovalo to dětinské a zlobivé.

20 let Harryho Pottera: Jak to má Daniel Radcliffe se znamením zvěrokruhu a chlupy na hrudi?
Mohlo by Vás zajímat:

20 let Harryho Pottera: Jak to má Daniel Radcliffe se znamením zvěrokruhu a chlupy na hrudi?

Rodina Heleny Bonham Carter

Herečka žila v letech 2001-14 s režisérem Timem Burtonem, s nímž na první pohled tvořili dokonalý pár. Ona s neposednými kudrlinami a výraznými retro módními kreacemi, on preferuje černou a sluneční brýle patrně neodkládá, ani když jde spát. Byť mají spolu dvě děti, Billyho Raymonda a Nell, rozešli se. Zůstali ovšem přáteli a dělí si péči o potomky.

Helena Bonham Carter nezůstala sama. Magazín Vogue píše, že loni se objevila na veřejnosti s norským spisovatelem a historikem umění Ryem Dagem Holmboem, který je o 21 let mladší. Potkali se v roce 2018 na svatbě, kam ani jeden z nich původně nechtěl jít, ale nakonec se z této náhodné situace stalo něco víc…

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Helena Bonham Carter

Looper.com: The Bizarre Prop Helena Bonham Carter Took From The Harry Potter Set
Vulture.com: Helena Bonham Carter Is the Most Spellbinding Part of the Harry Potter Reunion
Vogue.com: I Want What They Have: Helena Bonham Carter and Rye Dag Holmboe

Cvičitelka Hanka Kynychová: Tři roky jsem žila s tyranem, bití mi přišlo normální

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články