Dara Rolins chce mít víc času na vztah: Uzavírám kapitolu diáře, sedmý je mým posledním

Dara Rolins vydává svůj sedmý diář s názvem Rok podle Dary.Dara Rolins si popovídala nejen o diáři se šéfredaktorkou Lifee.cz Markétou Behinovou.Sedmička je pro Daru symbolická a to i osobně. Narodila se 7. prosince. Kromě rad do života je v posledním diáři také fotka s jejím partnerem Pavlem Nedvědem. Vztah s ním ji také přivedl k tomu, že už je sedmý diář tím posledním. Chce si partnerského vztahu užívat naplno.+ 2 fotky+ 3 fotky

V prostoru hotelu Mandarin Oriental v Praze proběhl křest sedmého diáře Rok podle Dary. Jeho autorka Dara Rolins (49) byla první ze slavných českých osobností, kdo začal vydávat diáře plné rad pro zdravý životní styl i spokojenost na duši. Letošní sedmý kalendář je už ale posledním, který zpěvačka vydává. "Myslím si, že věci mají skončit v dobrém," uvedla v rozhovoru pro Lifee.cz.

Markéta Behinová
Markéta Behinová16. 09. 2022 12:00

Svůj první diář vydala Rolins pro rok 2017 a od té doby se každoročně objevoval na pultech knihkupectví. Rok podle Dary byl ale vždy trochu jiný, protože nabízel rady do života, recepty či tipy na cvičení, a na jeho stránkách se celé roky objevovaly i zajímavé postřehy o všech možných aspektech zpěvaččina života.

V posledním roce nastaly u Rolins velké změny hlavně v osobním životě. Už přes rok chodí s bývalým fotbalistou Pavlem Nedvědem, se kterým tráví hodně času v Itálii, kde její muž žije. I vzhledem k jinému rozpoložení v soukromém životě nám Dara prozradila, že sedmý diář pro rok 2023 je jejím posledním.

Čemu se chce věnovat nyní, se dozvíte v rozhovoru.

Na trh vstupuje tvůj sedmý Rok podle Dary. Pokaždé jej vylepšuješ, v čem je tvůj nejnovější diář jiný?

Na rozdíl od všech předešlých není na obálce moje fotografie. To je velký pokrok! Nese číslo sedm, což je symbolické, nejen obecně vzato, ale pro mě obzvlášť, protože jsem se sedmého narodila. To číslo má tedy přesah i v mém nitru a zároveň, čímž tě možná nepotěším, jím uzavírám kapitolu a celou diářovou éru. 

To je škoda, byla jsem jeho velkým fanouškem.

To mě moc těší. Vím, že spousta fanoušků bude zklamaných, protože se diář už šest let dobře prodává, takže s ním nekončím proto, že bych shledala jeho vydání nerentabilním. Spíš k němu vedl pocit, že všechno má svůj konec, a hlavně si myslím, že věci mají skončit v dobrém a ještě v tom momentu, kdy jsou žádané. Nechci se dostat do situace, kdy bych začala recyklovat nebo bych opakovala, co už jsem jednou sdělila.

Ale každý rok přece přinese něco nového?

To není o tom, že bych se neopakovala už teď, ale spíš těch životních témat není zase tolik. Vždy je to o lásce, sexu, jídle, cvičení, vztazích, dětech a pořád dokola. Každý rok se na to dokážu podívat z jiného úhlu. Za rok se spousta věcí změní a my máme schopnost je vidět jinak. Abych to uzavřela, v jeden moment to musí skončit a ten moment nastal teď.

Rozumím, v nejlepším se má přestat, ale jak tě znám, už máš dávno v hlavě jiný plán, je to tak?

Znáš mě velmi dobře, ale pravdou je, že teď chci dát spoustu pozornosti a prostoru svému vztahu a soukromí. Jsem stále poměrně krátce, i když už je to přes rok, v novém vztahu a tím, že můj partner nežije ve stejném městě ani státě, je to na mně. Já musím s časem rozumně pracovat a věnovat z něho větší část nám, když spolu chceme být. Já jsem ta, která víc cestuje a pendluje. A chci si to užít! Některých věcí se chci vědomě vzdát a na druhé straně je spousta věcí, které jsem i kvůli diáři odsouvala na druhou kolej.

Se psaním je tedy konec?

To ne, ale chtěla bych se vrátit  k prapodstatě Dary. Přeci jenom jsem zpěvačka. Kromě jiného také píšu diáře, mám svoji vlastní módní kolekci, parfém, svíčky, difuzéry a bude toho víc a víc a víc, něco vystřídá zase něco dalšího. Neznamená to ale, že se nikdy k peru a papíru nevrátím.

Dara Rolins o vztahu s Pavlem Nedvědem

Ty jsi zmiňovala lásku a partnerský vztah. Zeptám se, je láska i v diáři?

Jasně, láska tam je, nechci říct v každém fejetonu, ale je tam rozhodně cítit. Už když jsem to psala, byl Pavel v mém srdci i v mé hlavě. Žena spoustu věcí, i když si je neuvědomuje, vyhodnocuje jinak, protože se na ně dívá z jiného úhlu pohledu. Láska v něm je, ale nevím kde a jak často.

Takže je tam dost možná i Pavel?

Je tam i jedna fotografie, kde jsme všichni tři. Ta tam být neměla, přišla tam jako poslední. Jeden snímek nám ale chyběl, tak jsme si říkali, když byl Pavel zrovna u nás, aby nás cvaknul s Laurou. Vzal si telefon a začal nás fotit. Jenže pořád buď Lauře, nebo mně furt chyběl kus ruky, nohy, nebo hlavy - klasika, není fotograf! No a náš zahradník, protože viděl, jak vždy kouknu na mobil a řeknu „Ale, láska, však tam nemám nohu, však tam Laura nemá hlavu,“ na nás zavolal, ať mu telefon dáme, že nás vyfotí všechny. Cvaknul jednu fotku a to je zrovna ta, která našla své místo i v diáři. 

Související články

Další články