Hvězdy seriálu Dallas: Linda Gray (82) se chystá ujít stovky kilometrů, Victoria Principal (73) zachraňuje zvířata

Hvězdy seriálu Dallas: Linda Gray (82) se chystá ujít stovky kilometrů, Victoria Principal (73) zachraňuje zvířata
Zdroj: Profimedia
Dallas patří k největším seriálovým hitům historie. Pamatujete ještě na osudy rodiny Ewingových?Linda Gray si v seriálu Dallas zahrála Sue Ellen, manželku nevěrného a hamižného J.R. Ewinga (Larry Hagman).Larry Hagman a Linda Gray na setkání po letech.Lindě Gray to sluší i v pokročilém věku, tyto šaty oblékla na The Heart Truth’s Red Dress Collection Fashion Show.+ 6 fotek+ 7 fotek

Slavný seriál Dallas nebyl jenom o životě v přepychu, ale otevíral i dodnes silné otázky, jako je třeba alkoholizmus u žen. S tímto démonem se potýkala Sue Ellen v podání Lindy Grey. Jak na to vzpomíná sama herečka? A co dnes dělají její kolegyně z Dallasu?

Imrich Rešeta
Imrich Rešeta 1. dubna 2023

Přestože seriál Dallas byl hlavně o protřelém J. R. Ewingovi, který v zájmu vlastního prospěchu neváhal jít i proti zbytku rodiny, a odehrával se ve světě tvrdých byznysmenů a naftařů, dovedly se z něj vyloupnout i silné ženské postavy. Takovou je Sue Ellen, manželka zmiňovaného J. R. Ewinga. Byla sice utiskovaná, podváděná a podlehla svodům alkoholu, ale právě to z ní dělalo nezapomenutelnou figuru.

Larry Hagman
Mohlo by Vás zajímat:

Smutný život Džejára z Dallasu: Herec byl závislý na alkoholu a drogách, bojoval i s rakovinou

Jak dnes žije Linda Gray

Gray, která Sue Ellen hrála, dnes říká, že Dallas sice byl velice šovinistický seriál, ale svět už se začal měnit. Byl to také jeden z prvních seriálů, kde se mluvilo o mastektomii. „Přišli jsme ze světa, kde se to zametalo pod koberec. Prý nemluvte o tom, že ženy příliš pijí, nemluvte o rakovině prsu… Dobré dívky jsou vidět, ale ne slyšet. Viděla jsem a cítila změnu, bylo to zásadní pro ženy, to, kdo jsme a za čím stojíme, jaké místo zaujímáme ve světě. Místo toho, aby nám pořád říkali, co máme dělat, co si myslet nebo kam jít domů,“ vzpomíná Gray pro magazín Hello.

I když herečka v září oslaví 83. narozeniny, tvrdí, že věk není důležitý. „Může to znít banálně a je mi to jedno. Dostanete se do bodu, kdy je vám jedno, že mluví o tom, jak jste stará. Pro mě je důležité žít život naplno. Mám tolik přátel, kteří zemřeli… I členové mé rodiny zemřeli, můj syn i sestra podlehli rakovině, ale měli krásný život,“ říká Linda Gray.

Její rada, jak mít lepší život, je prostá: Jděte na procházku, dejte si hodně vody, mějte pár přátel, bavte se životem, protože nikdy nevíte, co se stane. Ona sama nedávno vstoupila do turistického klubu a v květnu se chystá do Španělska na Svatojakubskou cestu, což je pouť o délce 770 kilometrů a obvykle se počítá s tím, že trvá pět týdnů. Není to na dámu po osmdesátce trochu moc? „Udělejte něco, co se bojíte udělat. Pro mě je to děsivé. Ujdu 20 kilometrů denně a lidé si budou říkat: ‚Ach můj bože, na to jsi příliš stará. Co když spadneš?’ Nechci mluvit s takovými lidmi, chci mluvit jen s těmi pozitivními,“ vzkazuje herečka.

Jak dnes žije seržantka Makepeaceová: Glynis Barber má originální recept proti stárnutí a pořád se škádlí s Dempseym
Mohlo by Vás zajímat:

Jak dnes žije seržantka Makepeaceová: Glynis Barber má originální recept proti stárnutí a pořád se škádlí s Dempseym

Victoria Principal alias Pamela

Role Victorie Principal, která v lednu oslavila 73. narozeniny, byla v seriálu Dallas výbušná již od začátku. Její Pamela totiž byla dcerou konkurenčního naftového magnáta, ale Bobby Ewing si ji přivedl domů jako svou přítelkyni

Principal neusnula na vavřínech z jednoho úspěšného seriálu a založila třeba kosmetickou firmu Principal Secret. V jejím čele strávila téměř 30 let, než se rozhodla věnovat víc filantropii. Její záběr ale je o moc širší. „Zabývám se zejména ekologií, oceány, zakazováním toxických látek a pomoci dětem a zvířatům,“ řekla v roce 2016 pro TV Insider. Zachráněná zvířata najdou nový domov na jejím ranči, kde se rehabilitují a dostanou potřebnou péči a lásku.

Toto není charitativní organizace, ale něco, o čem jsem snila. Všichni se mnou prožijí zbytek života. Každý den mě to naplňuje radostí, ale mého obchodního manažera už tolik ne…“ dodává s nadhledem Victoria Principal.

Kelly a Donna z Beverly Hills 90210 se přátelí už přes 30 let: Jennie Garth a Tori Spelling mají i podobný vkus
Mohlo by Vás zajímat:

Kelly a Donna z Beverly Hills 90210 se přátelí už přes 30 let: Jennie Garth a Tori Spelling mají i podobný vkus

Malá Lucy z Dallasu je babičkou

Pamatujete ještě na rozmazlenou Lucy, neteř J. R. a Bobbyho? I když se v roce 1985 ze seriálu vytratila, tvůrci ji po protestech diváků vrátili zpátky. Její herecká představitelka Charlene Tilton (64) nazvala svou roli prokletím, protože v ní lidé už navždy viděli jenom Lucy.

Dnes je Charlene dvojnásobnou babičkou a čas strávený s vnuky je pro ni vším. Vedle toho se v rámci organizace Actors for Autism věnuje lidem s autismem, kteří hledají uplatnění v zábavním průmyslu.

Zdroje informací:
Bestlifeonline.com: Victoria Principal Played Pamela on „Dallas.“ See Her Now at 71.
Hellomagazine.com: Exclusive: Dallas star Linda Gray reveals what gives her confidence at 82

Otevřená zpověď dcery herečky Aleny Mihulové: Jsem vděčná, že jsem na holky, říká Karolína Kachyňová

Otevřená zpověď dcery herečky Aleny Mihulové: Jsem vděčná, že jsem na holky, říká Karolína Kachyňová

Další články