Herci, kteří propadli podnikání u stánku: Čermák pojmenoval klobásy po tchánovi, Genzer vsadil na sladké

Herci, kteří propadli podnikání u stánku: Čermák pojmenoval klobásy po tchánovi, Genzer vsadil na sladké
Zdroj: Herminapress
Petr Čtvrtníček se s nezvyklým koníčkem pochlubil i kolegovi Martinu Dejdarovi.Petr Čtvrtníček zvládá kromě divadla a natáčení také výrobu a prodej svých klobás.Petra Čtvrtníčka můžeme už více než 20 let vidět v představení Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?Také herec Hynek Čermák prodává klobásy, kterou nesou název Čermákův macek...+ 5 fotek+ 6 fotek

Málokdo by to do nich řekl, ale herci Hynek Čermák (49), Petr Čtvrtníček (58) a Richard Genzer (55) propadli podnikání u stánku, kde si ve chvílích volna čistí hlavu. Společným rysem jejich nového hobby je také to, že se mu začali věnovat v době pandemie koronaviru, kdy nemohli hrát. Dali byste si raději palačinku od Geni, Čermákova macka nebo klobásu od Čeňka Strnada?

Veronika Nováková
Veronika Nováková 30. září 2022

Jsou úspěšní, národem milovaní a práce mají dostatek. Dvouletá pauza v kulturním dění je ale přiměla věnovat se něčemu úplně jinému. Až zase budete stát u stánku a dávat si palačinky nebo klobásy, možná vás jejich známá tvář za pultem mile překvapí.

Petr Čtvrtníček rozjel byznys s klobásami: Občas si vydělám víc než hlavní osvětlovač za den natáčení
Mohlo by Vás zajímat:

Petr Čtvrtníček rozjel byznys s klobásami: Občas si vydělám víc než hlavní osvětlovač za den natáčení

Petr Čtvrtníček jako uzenář Čeněk Strnad

Herec Petr Čtvrtníček se pravidelně mění v uzenáře Čeňka Strnada a se stánkem objíždí společenské akce. Jak prozradil v rozhovoru pro Lifee.cz, podnikání rozjel společně se svým tátou během prvního lockdownu.

„Já to nedělám pro sebe, já to dělám pro lidi – přesně, jak říká Ivan Horník z naší hry Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?“ vysvětluje Petr Čtvrtníček, kterému primárně nejde o zisk, byť si pro dobrý pocit nějakou tu korunu vydělat musí.

„Pochopitelně, že kdybych byl v mínusu, tak by to nebyl tolik radostný koníček. Nemůžu říct, že je to úplně levné, ale můžu vám říct, že je to pořád levnější než motokros,“ naznačuje herec. V plusu prý občas bývá a to ho dokáže potěšit. Někdy mám dokonce tržbu větší, než má za den hlavní osvětlovač na natáčení,“ dodává komik s humorem sobě vlastním.

Mazlíčci slavných: Brodská spí s Konrádem v posteli, Langmajer má hvězdu Instagramu, Havlová vozí Grace tramvají
Mohlo by Vás zajímat:

Mazlíčci slavných: Brodská spí s Konrádem v posteli, Langmajer má hvězdu Instagramu, Havlová vozí Grace tramvají

Hynek Čermák prodává Čermákovy macky

Také herec Hynek Čermák propadl kouzlu uzenin a pravidelně se objevuje na zámku Kratochvíle. „Dělám klobásy už dlouho. Mám takový stánek a tam je prodávám, protože herci v létě nemají dost práce,“ vysvětlil Čermák v talk show 7 pádů Honzy Dědka, dělám klobásy nebo točím pivo, potom uklízím, co se namane. Na zámku je potřeba se o lidi postarat.“

Klobása, kterou na Kratochvíli v létě prodával, dostala jméno Čermákův macek. Původ zvláštního názvu je prostý. „Moje žena se jmenuje Čermák Macková – můj tchán je Macek, respektive je Macko, ale je to velký chlap. A ta klobása se jmenuje po něm,“ smál se Čermák a připustil, že macek příliš dobře na odbyt nejde. Důvodem je vyšší cena – stál 66 korun, „vzhledem k cenám, které na Kratochvíli máme, to byla luxusní záležitost a málokdy se to prodalo. Protože tam párek v rohlíku stál 15 korun.“

Herec, známý rolí drsňáků, vaří rád a s chutí. „Rád dělám nejen klobásy, ale i steaky, a dělám je v ohni. Kdysi jsem pekl i bábovky, když byly děti malé. To mě bavilo. Dneska třeba peču chleba, ozřejmil.

Hynek Čermák o rvačce s Jakubem Prachařem: Kdyby Kuba při natáčení nevážil 120 kilo, bylo by to lehčí
Mohlo by Vás zajímat:

Hynek Čermák o rvačce s Jakubem Prachařem: Kdyby Kuba při natáčení nevážil 120 kilo, bylo by to lehčí

Richard Genzer má stánek s palačinkami

Komik Richard Genzer si zase u svého kamaráda na Píšťanském jezeře nedaleko Litoměřic zařídil palačinkárnu. Stánek pojmenoval jednoduše a výstižně Palačinky „U Geni“. Zásadní pro něj byla investice do kruhového sporáku, na kterém se pokrm vyrábí.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Richard Genzer (@richardgenzer)

„Koupil jsem si to, protože nebylo co dělat,“ osvětlil Genzer v Show Jana Krause. Také on se začal nevšednímu podnikání věnovat během pandemie a podle ohlasů fanoušků neměl nikdy problém se s nimi vyfotit nebo jen poklábosit o počasí.

„Když jsem tu byl poprvé, tak jsem tady zametal a jedna paní se hned omlouvala, jako že se tady něco točí a ona leze do záběru. Ne paní, já tady jenom zametám. A kde máte ty kamery? ptala se. Ne, já tady jenom zametám,“ smál se známý bavič v rozhovoru pro Děčínský Deník.

Dvojnásobná maminka Lucie Šafářová: Mateřství je náročnější než tenis. Třetí dítě už určitě nechci

Další články